Kartal’da çöken bina belediye başkan yardımcısının akrabasına ait

Kartal’da çöken bina ile ilgili flaş bir detay ortaya çıktı. Binanın sahibinin Kartal Belediyesi’nde belediye başkan yardımcısı olan Av. Hüsnü Yeşilyurt’un akrabası olduğu ortaya çıktı.

Kartal’da yıkılan binanın Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hüsnü Yeşilyurt’un akrabalarına ait olduğu ortaya çıktı. Binada kolon kesildiği söylenmişti, ancak iddiayı bizzat belediye başkanı Altınok Öz yalanladı.

Hüsnü Yeşilyurt ve çöken Yeşilyurt Apartmanı ilişkisi

Bir TV programına telefonla bağlanan belediye başkanı Altınok Öz binanın belediye başkan yardımcısının akrabasına ait olduğunu açıkladı. “Binanın taşıyıcı kolonlarına hasar verilmiş mi?” şeklindeki soru üzerine ise Altınok Öz, “Bu Yeşilyurt Apartmanı. Bizim Başkan Yardımcımızın da ailesinden… Aileden aldığımız bilgiler doğrultusunda şunu rahatlıkla söylüyorum, kolon kesilmesi söz konusu değil.” dedi.

Kaçak üç katın nasıl yapıldığı konusunda ise Altınöz, “Bu başkan yardımcımız, 2014 seçiminden sonraki yardımcımız. Bu binanın kaçak yapımı 1992’den sonraki dönem. Dolayısıyla Başkan Yardımcımızla bağlantısı olmayan bir şey.” ifadelerini kullandı.