Kartal’da İnşaat Mühendisi Abdurrahman Ağaç Yürüyen Merdiveni açıldı

İstanbul Kartal’da İnşaat Mühendisi Abdurrahman Ağaç Yürüyen Merdiveni törenle açıldı. Belediye Başkanı Altınok Öz’ün girişimiyle hayata geçirilen yürüyen merdiven, törenle açıldı.

Kartal’ın Çavuşoğlu Mahallesi Yakacık Caddesi’nde Kartal Belediyesi tarafından yapılan İnşaat Mühendisi Abdurrahman Ağaç Yürüyen Merdiveni törenle kullanıma açıldı. Yürüyen merdiven konum olarak Yakacık Caddesi ile Nalan Sokak arasında bulunuyor. Google Haritalar ile konumunu buradan görebilirsiniz.

İnşaat Mühendisi Abdurrahman Ağaç Yürüyen Merdiveninin yapılış amacının yaşlılar ve engelliler için ulaşımı kolaylaştırmak olduğu açıklandı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Altınok Öz, “Bir gün rahmetli Abdurrahman Bey ile akşamüstü buraya geldik, birden göğsüne götürdü ve biraz rahatsızım dedi. Meğerse tam bu bulunduğumuz noktada kalp krizi geçiriyormuş. Kartal Belediye binasının yapımı esnasında Fen İşleri Müdürümüz Hikmet Bey, iş yoğunluğundan dolayı müdürlüğünü bırakmıştı. Dediler ki Maltepe Belediyesi’nde Abdurrahman Ağaç diye biri var, bu işi yapar. Çağırdım, dedim ki bu belediye binasını bitirebilir misin? O da bitirebileceğini söyledi. Öylece 2011’de belediyemize geldi… Abdurrahman Ağaç, buranın, Kartal Belediyesi’nin binasının yapımında çok çok büyük katkıları olan bir mesai arkadaşımızdı.” dedi.

İnşaat Mühendisi Abdurrahman Ağaç Yürüyen Merdiveni Eski Hali
Yürüyen merdiven yapılan yerin eski hali

İnşaat Mühendisi Abdurrahman Ağaç Kimdir?

2 Şubat 1952’de Gümüşhane’nin Beyçam köyünde doğan Abdurrahman Ağaç; ilk ve ortaokul öğrenimini Trabzon’da, lise eğitimini ise Gümüşhane’de tamamladı. 1977 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1980-1992 yılları arasında YSE Köy Hizmetleri’nde İçme Suları Şube Müdürü olarak görev alan Abdurrahman Ağaç, 1992 yılında Maltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak memuriyetine devam etti.

Abdurrahman Ağaç 2015

1992-1996 yılları arasında MHP Merkez Genel Kurul Üyesi olarak görev alırken, 1994 yerel seçimlerinde Gümüşhane Belediye Başkanlığı’na MHP’den aday oldu. 1994-1999 yılları arasında müteahhitlik ve ticaret işleriyle uğraştıktan sonra 2001-2011 yılları arasında, Maltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde memuriyete dönüş yaptı.

İnşaat Mühendisi Abdurrahman Ağaç Biyografi

2011-2016 yılları arasında Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde görev yaparak buradan emekli olan evli ve üç çocuk babası Abdurrahman Ağaç, geçirdiği rahatsızlık sonucu 6 Ağustos 2018 tarihinde hayatını kaybetti.