Tarihi Beykoz Stadı yenilenerek açıldı

- Yorumlar

İStanbul Beykoz’da tarihi Beykoz Stadı yapılan yenilemenin ardından tekrar kullanıma açıldı. 1.Lig standartlarında, 1536 m2 ve 18 dönüm üzerine inşa edilerek yapımı tamamlanan 1750 kişilik Beykoz Stadı, modern mimarisi ve eski ruhuyla Beykozlu taraftarlara hizmet edecek.

FİFA Lisanslı çimlerle donatılan statta ayrıca bay bayan hakem gözlemci odaları, antrenman sahası, engelli wc’ler, kamera, TV ve radyo yorumcu, doping, masaj, basın odası, fuaye, büfe, restoran ve mutfak bulunmakta.

Zeki Aksu: “7 yıllık hasret sona erdi”

Açılış töreninde konuşma yapan Beykoz 1908 A.Ş Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu: “7 yıldır özlemini duyduğumuz sahamıza nihayet kavuştuk. 110 yılı aşkın tarihiyle Türk spor tarihinin temel taşlarından biri olan Beykozspor Kulübümüz bugün yeni stadıyla eminim ki hak ettiği günleri yeniden yakalayacaktır. Beykoz Spor Kulübü’müzün gelecek güzel günlere koşmasından Beykoz Stadı en önemli adımlardan biri olmuştur.” diye konuştu.

Beykoz 1908 SK

Beykoz 1908 Spor Kulübü, 1908 yılında İstanbul’un Beykoz ilçesinde kurulmuş, futbol ve basketbol gibi branşlarda faaliyet gösteren spor kulübüdür. Sarı-siyah renklere sahiptir. Kulübün futbol, basketbol ve boks gibi pek çok branşta Türkiye ve İstanbul şampiyonlukları vardır.

x