Maltepe Cemevi, ‘arazi işgali’ iddiasıyla şikayet edildi

- Yorumlar

İstanbul’da MATAŞ Maltepe Sağlık Turizm Eğitim Otopark Temizlik ve İnş. San. ve Tic. A.Ş. Maltepe Cemevi hakkında kendilerine ait araziyi ‘işgal’ ettiği gerekçesiyle kaymakamlığa şikayette bulundu. Cemevinde 22 Mayıs’ta tahkikat yapılacak.

PİRHA’nın haberine göre, İstanbul Maltepe’de bulunan Maltepe (Gülsuyu) Cemevi, bulundukları yeri ‘işgal’ ettikleri gerekçesiyle MATAŞ Maltepe Sağlık Turizm Eğitim Otopark Temizlik ve İnş. San. ve Tic. A.Ş. tarafından şikayet edildi.

Maltepe Cemevi Derneği yönetimine, 3 yıl önce Belediye Başkanı Ali Kılıç ile yaptıkları görüşmelerde yeni cemevi yerinin 1 yıl içinde teslim edileceği sözünü verdiği ancak geçen süre içinde cemevi inşaatının bitirilmediği gibi cemevi yöneticilerine ‘Cemevi bizim denetimimizde olsun, müdür atayalım’ dediği iddia edildi. Bu teklifin cemevi yönetimi tarafından reddedildiği kaydedildi.

Maltepe Kaymakamlığı tarafından cemevine gönderilen tebligatta, 22 Mayıs Çarşamba günü saat 10.30’da polis tarafından cemevinde tahkikat yapılacağı belirtildi.

x