Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri giriş ücreti

Kartal Belediyesi’nin İstanbul’un Adalar ilçesine bağlı Büyükada’da bulunan ve Kartallılara ucuz plaj ve sosyal aktivite merkezi imkanı sunmayı amaçlayan Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri için fiyatlar belli oldu. Tesisin hafta içi giriş ücreti 20 TL olurken, hafta sonu bu ücret 30 TL olarak açıklandı.

Plaj ve mesire alanlarına sahip olan Büyükada Sosyal Tesisleri, İstanbul’da denizin ormanla buluştuğu huzurlu bir yerde dinlenme imkanı sağlıyor. Vatandaşlar, Kartal Deniz Motorları İskelesi’nden hareket eden motorlar ile plaj ve mesire alanına doğrudan ulaşabiliyor.

Giriş ücretleri hafta içi 20 TL / hafta sonu 30 TL olurken, yüzde 40’a kadar engelli olanlara giriş ücretsiz ve refakatçilerine de yarı yarıya indirim uygulanıyor. Tesisten, 0 – 6 yaş arası çocuklar ücretsiz faydalanabilir.

Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri kapandı

Ada Kartal tesisleri 2020 itibariyle Kartal Belediyesi tarafından yeniden kiralanmamıştır. Bu nedenle Kartal Belediyesi tarafından işletilmemektedir. 2023 yılında tesis İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanarak Beltur Otel açılmıştır.