Beltur Otel Büyükada nerede, nasıl gidilir?

Beltur Otel Büyükada hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı bir program ile tanıtılan BELTUR Otel Büyükada Resort & SPA, 14 Temmuz 2023’te açıldı ve müşteri kabul etmeye başladı. Otelde 58 oda, restoran, snack bar, 800 metre uzunluğunda plaj, havuz, açık ve kapalı spor alanları, SPA, çocuk oyun alanı, amfi tiyatrosu, organizasyon alanı, toplantı ve etkinlik salonu bulunuyor.

Beltur Otel Büyükada 2

Eskiden Kartal Belediyesi ada tesisleri olarak işletilen merkez, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından devralındı ve tadilattan geçirilerek Beltur Otel olarak hizmete açıldı. Otelde Beltur Restoran, Beltur Snack Bar, Beltur Dondurma da bulunuyor.

Beltur Otel Büyükada 3

Yılın her ayı ve her günü, 24 saat açık olan otelde rezervasyon yaptırmak için kullanmanız gereken telefon numarası: 0216 222 28 28.

Otelde yer alan odaların 26’sı 1+1 deniz manzaralı ve teraslı otel, 30’u ise 1+0 bahçe ve kısmi deniz manzaralı oda. Otelde ayrıca 2 adet engelli odası bulunuyor.

Beltur Otel Büyükada 4

Otel odalarında klima, ısı ve ses yalıtımı, mini bar, saç kurutma makinası, TV, telefon, anti alerjik yatak takımı, havlu ve bornoz banyo/bakım ürünleri, kablosuz internet, seccade, mini kasa, günlük kat hizmetleri bulunuyor. Ayrıca bazı odalarda çalışma masası, kahve ve çay makinası, bebek yatağı bulunuyor.

Beltur Otel Büyükada 5

Beltur Otel Büyükada’ya nasıl gidilir?

Adalar ilçesine bağlı Büyükada’da yer alan Beltur Otel’e gitmek için öncelikle Büyükada’ya gitmelisiniz. Büyükada’ya giden bir vapura binin ve Büyükada iskelesinde inin. Ardından iskele önünden geçen elektrikli otobüs veya Ada mini taksiye binin.

Eğer elektrikli otobüse binmek isterseniz, İETT’ye bağlı BA-2 nolu elektrikli otobüsü kullanmalısınız. “Nikola Manastır Yolu – Beltur” durağında inerek Beltur Otel’e ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ada mini taksi ile direkt olarak otele gidebilirsiniz.

Beltur Otel Büyükada 7