Türkiye’de UBER kapandı, UBER yasaklandı mı?

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “UBER konusu, Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti olarak bizde bitmiştir. Böyle bir şey yok” sözlerinin ardından UBER kapandı.

Uluslararası dijital taşımacılık şirketi UBER ile ilgili son dakika bir haber geldi. UBER, UBERXL servisini durdurduğunu açıkladı. Türkiye’de UBER’in yanı sıra uluslararası birçok firma yasaklar nedeniyle faaliyet gösteremiyor. Bunlardan bazıları Bookingcom, PayPay, Wilipedia, Imgur, Tunein gibi servisler. 200 binden fazla internet sitesi ise erişime kapatılmış durumda.

Yazılı bir açıklamayla faaliyetlerini durdurduğunu duyuran UBER, çok zor bir karar almak durumunda kaldıklarını ve İstanbul’daki faaliyetlerini sürdüren UberXL’nin 31 Mayıs tarihi itibarıyla durdurulduğunu anlatan bir mesaj gönderdi.

KARAR PRTOTESTO EDİLDİ

Yenikapı’daki miting alanında toplanan Uber sürücüleri ise işsiz kaldıklarını ve borçlardan dolayı mağdur olduklarını ifade etti.

Uber sürücüleri Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında toplanarak “Sn. Başkan Halk Uber istiyor” koreografisi oluşturmuştu.

halk uber istiyor