Göztepe yaya üst geçidi yenileniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), D-100 otoyolu Kadıköy Göztepe mevkindeki Göztepe Yaya Köprüsü’nün yenilenmesi için çalışmalara başlıyor. Bu kapsamda, D-100 otoyolunun Göztepe Medical Park bölgesinde, 2 Ağustos Cuma günü gece 00:00’dan 6 Ağustos Salı sabah 06:00’a kadar her iki yönde birer şerit kapatılacak.

İBB, Göztepe-Bostancı arasında bulunan Göztepe Yaya Köprüsünü yenileme çalışmalarına başlıyor. Çalışmalar kapsamında; mevcut yaya köprüsü sökülerek, yerine yeni köprü monte edilecek. Halihazırda eskiyen köprünün Kadıköy yönündeki ayağı, yapımı devam eden Kurbağalıdere ıslahı projesi ile çakışıyordu. Islah projesinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için köprü ayağının oturacağı noktanın da değişmesi planlanıyor.

Yeni köprünün montajı tamamlandıktan sonra, eski köprünün söküm çalışmaları başlayacağından, yayalar çalışma süresince mevcut köprüyü kullanabilecekler.Çelik olarak tasarlanan yeni yaya yolu köprüsü, 70.5 metre uzunluğunda 1 orta 2 kenar ayak, 2 asansör ve 2 iniş merdiveninden oluşacak.

Yaya üst geçidinin orta ayak temelinin yapılabilmesi için, D-100 Karayolunun Göztepe Medical Park bölgesinde her iki yönde 1’er şerit, 2 Ağustos 2019 Cuma (Cumartesiye bağlayan gece) 24.00’den 6 Ağustos 2019 Salı sabah 06.00’ya kadar kapatılarak, yol daraltması yapılacak.