Esenler Otogarı’nın kontrolü İBB’ye geçti

İstanbul Bayrampaşa’daki otogarının işletmesi artık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait İSPARK’ta. Bayrampaşa Otogarı (bilinen adıyla Esenler Otogarı – resmi adıyla 15 Temmuz Otogarı) nihayet İSPARK’a devredildi. Bu sayede otopark, bayram boyunca ücretsiz olacak.

Otogarın otoparklarının işletme haklarını elinden tutan şirketin Mayıs ayında sona eren sözleşmesine rağmen otogardan çıkartılmayarak İBB tarafından devralınmıyordu. Fakat 23 Haziran’da Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olmasıyla birlikte otogarın makus talihi de değişti. Sözleşmesi biten firma otogardan çıkartıldı. Bu sürede meydana gelen maddi zararların devamının da önüne geçildi.

Kurban Bayramı’nda İSPARK ücretsiz

İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut’un yönetiminde İSPARK, İSTAÇ, İSTGÜVEN, Zabıta ve temizlik görevlileri Bayrampaşa Otogarı’na giderek otoparkları devraldı. Devir işleminin ardından Avrasya Terminal İşletmelerine ait mobo kabinleri demir makaslarıyla söküldü, yerine İSPARK’ın kabinleri yerleştirildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Salı günü yaptığı açıklamada, “Şu müjdeyi de vermek isterim. Kurban Bayramının düzgün bir şekilde geçirilmesi adına, bayram süresince (9-15 Ağustos arası) oraya gelip yolcusunu uğurlamak ya da karşılamak isteyen İstanbullu hemşehrilerimizin özel araçlarına Bayrampaşa Otogarı ücretsiz olacak” demişti.Otoparkın resmen İSPARK tarafından işletilecek olması Kurban Bayramı boyunca ücretsiz hizmet sunulmasına da olanak sağlamış oldu.