İstanbul’da gece çalışacak İETT otobüs ve Metro hatları belli oldu

23 Haziran tekrar yerel seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi, CHP’ye geçti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim vaatlerini bir bir yerine getirmeye başladı. Bu vaatlerden biri de, İstanbul’un tıpkı dünyanın diğer popüler şehirlerinde olduğu gibi 24 saat çalışan bir ulaşım ağına kavuşması, yani 24 saat yaşamasıydı. Bu kapsamda bazı İETT ve Metro hatlarının gece de çalışacağı açıklandı. Gece seferleri 30 Ağustos 2019’da İstanbulluya bayram hediyesi olarak resmen başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 10 CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı ile yaptığı çalıştayın öğle arasında kameraların karşısına geçti ve gece seferlerinin detaylarını paylaştı: 30 Ağustos’tan başlamak üzere, cuma – cumartesi günleri, 6 metro ve 24 otobüs hattında gece 00.30’dan 05.30’a kadar 24 saat kesintisiz toplu ulaşım sağlanacak.

Gece ulaşımını kullanan vatandaşların İstanbulkart’larından çift bilet kesintisi uygulanacak. Dini ve milli bayramlarda, 24 saat toplu ulaşım ücretsiz sağlanacak. Gece çalışan İETT hatlarını öğrenmek için haberimize girebilirsiniz.

İstanbul’da 24 saat çalışan metro hatları

İstanbul’da 24 saat esaslı çalışacak metro hatları belli oldu.

  • M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı
  • M1B Yenikapı-Kirazlı Metro Hattı
  • M2 Yenikapı- Taksim Hacıosman Metro Hattı
  • M4Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı
  • M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı
  • M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi /Hisarüstü Metro Hattı

Uygulama ile İstanbul, gece metro hizmeti veren New York, Londra Berlin, Tokyo, Viyana, Minneapolis, Chicago,Philadelphia, Kopenhag ve Sidney ile birlikte 8 metropolden biri olacak.