AK Partili Haydar Göksoy kimdir?

Haydar Göksoy, AK Partili siyasetçi ve iş adamıdır. Kartal’da AK Parti’den belediye meclis üyeliğine seçilmiştir. Aynı zamanda Güneydoğulu kimliği ile tanınan bir iş adamıdır.

AK Partili siyasetçi Haydar Göksoy, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti listesinden belediye meclis üyeliğine aday olmuş ve seçimlerin ardından Kartal Belediye meclis üyesi olmaya hak kazanmıştır. Aşağıda Haydar Göksoy ile ilgili detaylar ve bazı konuşmaları yer almıştır.

Haydar Göksoy kimdir?

Haydar Göksoy, 1985 yılında Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde doğmuştur. Isov yapı meslek lisesinde okudu. Kocaeli Üniversitesi önlisans bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde kamu yönetimi okudu. Sırat Platformunda yöneticilik yapmıştır. Otomotiv sektörüne yönelik çalışmaları olan yerel bir iş adamıdır.

Evlidir. İngilizce bilmektedir. Bitlisli kimliği ile öne çıkmaktadır.

“Ağaç da kesilir, yol için cami de yıkılır”

Kartal Belediye Meclisi’nin 2019 yılı eylül ayı 2. oturumunda, AK Partili Kartal Belediye Meclis Üyesi Haydar Göksoy’un açıklamaları damga vurdu. Kaz Dağlarında katliam olmadığını savunan Göksoy, altın rezervleri için gerekirse ağaç da kesilebileceğini, yol için cami de yıkılabileceğini savundu. Göksoy, meclis üyeliğine aday olmadan önce AK Parti’den Kartal Belediye Başkan Aday Adayı da olmuştu.

CHP’li Meclis Üyesi İmam Aydın’ın Kaz Dağları’nda kesilen ağaçlar hakkındaki sözlerine cevap veren AK Partili Haydar Göksoy, “Bu ülkenin topraklarındaki rezervleri elde etmek için gerekirse sayın başkan ağaç da kesilir. Bakın, yol medeniyettir. Yol için gerekirse cami de yıkılır.” dedi.

“Dünyanın en özgür ülkesinde gazetecilik yapıyorsunuz”

AK Partili Kartal Belediye Meclis Üyesi Haydar Göksoy, Kartal Belediye Meclisinin bugün yapılan oturumunda yaptığı konuşmada dünya gazeteciler gününü kutladı ve gazetecilere dönerek, “Dünyanın en özgür ve demokratik ülkesinde gazetecilik yapmak da onlara artı bir değer katıyor” dedi. Göksoy’a tepki ‘hayretle izledim’ diyen CHP’li Meclis Üyesi Yusuf Altay’dan geldi.