Kastamonu Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı’nda

Kastamonu Tanıtım Günleri, 4-7 Ocak 2024 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde yapılıyor. Kastamonu ilinin yöresel ürünleri İstanbul’da vatandaşlarla buluşuyor. Kastamonu günlerinde çok sayıda yerel sanatçı da sahne alacak.

Kastamonu Valiliği himayesinde Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) tarafından düzenlenen tanıtım günleri ile Kastamonu’nun zengin tarihi, dünya literatürüne girmiş doğası ve yöresel ürünleri sergilenecek. Tanıtım günleri, 7 Ocak Pazar günü sona erecek.

Kastamonu Tanıtım Günleri

Kastamonu memleket günleri kapsamında Kastamonu’ya özgü sarımsak, çekme helva, kel simidi gibi birçok yöresel lezzet İstanbulluların damak tadına sunuluyor. Kastamonu’da özenle hazırlanan ve bir gün öncesinden İstanbul’a gönderilen yöresel lezzetler, vatandaşların ilgisine sunuluyor.

4 Ocak Perşembe gününden 7 Ocak Pazar gününe kadar ziyaretlere açık olacak “Kastamonu Tanıtım Günleri” ile Karadeniz’in güzide illerinden Kastamonu’nun yöresel lezzetleri ve kültürel zenginliği tanıtılıyor.

kastamonmu memleket gunleri
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Etkinlik kapsamında Ozan Ahmet Taşkın, Arzu Akça, Yılmaz Cesur, Gülcan Kaya gibi yöresel sanatçılar sahne alıyor.

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Etkinlik Alanında bu yıl 16. kez düzenlenen Geleneksel Kastamonu Tanıtım Günleri, 5-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Kastamonu tanıtım günleri 4 Ocak Perşembe gününden 7 Ocak Pazar gününe kadar Atatürk Havalimanı’nda ziyaretçilere açık olacak.