Hatay Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı’nda

İstanbul’da Hatay Tanıtım Günleri heyecanı yaşanıyor. Odun ateşinde döneri ve künefesiyle herkesin beğenisini kazanan Hatay mutfağı, 2024 yılında buruk bir şekilde İstanbulluların beğenisine açılıyor.

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Etkinlik Alanında 1-4 Şubat 2024 tarihlerinde yapılacak olan Hatay Tanıtım Günlerine büyük ilgi bekleniyor.

İBB’nin ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen Hatay memleket günleri kapsamında Hatay’ın kültürü ve zengin mutfağı İstanbulluların beğenisine sunuluyor.

Çok sayıda Hataylı ve Hatay yiyeceklerini tatmak isteyen İstanbullu, etkinlik alanına akın ediyor.

Depremin acılarını sarmak isteyen Hatay ile dayanışma zamanı! Hatay Dayanışma Günleri, 1 Şubat Perşembe gününden 4 Şubat Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.

Hatay Tanıtım Günleri

Haziran 2023’te Maltepe’de yapılan Hatay Tanıtım Günleri izlenimlerimize aşağıda ulaşabilirsiniz.

Hatay-Tanitim-Gunleri-1
Fotoğraf lisansı: Kartal 24
Hatay-Tanitim-Gunleri-2
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

2022 yılında gerçekleştirilen Hatay Tanıtım Günleri ile ilgili izlenimlerimize aşağıda ulaşabilirsiniz. Depremin acısını yaşayan Hatay’ın depremden önceki son tanıtım gününü detaylı olarak haberleştirmiştik. Anı olarak burada tutmaya karar verdik.

Hatay’ın en popüler restoranlarının da yer aldığı etkinlikte meşhur Hatay yaprak döneri, odun ateşinde döner, künefe, kağıt kebabı, lahana sarması, içli köfte, sarma, çömlek kebabı, şırdan ve diğer kebap çeşitleri sunuluyor.

hatay-tanitim-gunleri
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Maltepe Etkinlik Alanı’ndaki Hatay günlerinde Hatay’ın Antakya ve Samandağ gibi bölgelerinden gelen taze yöresel yiyecekleri alabilir ve Hatay’dan gelen ünlü yerel restoranların hazırladığı yöresel yemekleri tadabilirsiniz.

hatay-memleket-gunler-1
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Etkinlik kapsamında ayrıca çok sayıda atölye çalışması, aba güreşleri ve Hatay’a özgü eğlenceler düzenleniyor. Hatay’ın mutfak kültürüne meraklı çok sayıda vatandaşın etkinlikleri takip etmesi bekleniyor.

hatay-memleket-gunler-2
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Vatandaşlar, Hatay yöresel ürünler, Hatay baharatları, künefe, kıtır kabak tatlısı, ev yapımı salça, nar ekşisi, zeytinyağı, doğal katkısız ürünler ve çakşır otu gibi lezzetlere etkinlikte ulaşabiliyor.