Gaziantep Tanıtım Günleri Yenikapı’da

İstanbul Yenikapı’da Gaziantep Tanıtım Günleri heyecanı yaşanıyor. Kebabı, katmeri, fıstığı, baklavası, kadayıfı ve lahmacunuyla ilgi çeken Gaziantep mutfağı, 28 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbulluların beğenisine açılıyor. Yenikapı Sahili Etkinlik Alanında yapılacak olan Gaziantep Tanıtım Günlerine büyük ilgi görüyor.

Gaziantep Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen Gaziantep günleri kapsamında Gaziantep’in turizm ve mutfağının tanıtılması planlanıyor. Etkinlik kapsamında çok sayıda eğlenceli aktivite düzenleniyor. Gaziantep’in kültürüne meraklı çok sayıda vatandaşın etkinlikleri takip etmesi bekleniyor.

Gaziantep Tanıtım Günleri

Gaziantep Tanıtım Günleri kapsamında Gaziantep’in yöresel yiyeceklerinden oluşan 200’den fazla çeşit yemek türü, kentin kendine has özellikleri ve kültürel değerleri İstanbul’a taşınacak. Etkinlikte ayrıca çiğköfte yoğurma ve baklava yeme yarışması da yapılacak.

gaziantep yoresel urunleri antep memleket gunleri
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Gaziantep mutfağının eşsiz lezzetlerinin tanıtılacağı Gaziantep Günleri kapsamında kentin en tanınmış ve popüler restoranları tarafından İstanbul’da lezzet şenliği düzenleniyor.

Açık büfede sunulacak yemekler, büyük kuyruklara neden oluyor. Vatandaşlar Gaziantep mutfağının lezzetini tatmak için uzun kuyruklara giriyor.

Gaziantep Memleket Günleri 28 Eylül Perşembe gününden 1 Ekim Pazar gününe kadar Yenikapı etkinlik alanında ziyaretlere açık olacak.