İSPARK’ta kartla ödeme alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İSPARK’a ait otoparklarda nakit ödeme sistemini kaldırmak için harekete geçti. Seçimlerden önce sık sık zarar etmesiyle gündeme gelen İSPARK’ta sadece kredi kartıyla ve İstanbulkart ile ödeme yapılabilecek.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun duyurduğu proje 1 Ekim’de uygulanmaya başlandı. Kolay ve avantajlı ödeme imkanı sunan uygulamayı 16 gün içinde 40 binin üzerinde sürücü kullandı.Her gün 100 bin araç kapasitesiyle vatandaşlara hizmet veren İSPARK, kartlı ödeme seçeneklerini kullanıma sundu. İSPARK’ın kent genelinde bulunan tüm açık, katlı ve yol üstü otoparklarında artık İstanbulkart ve kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor.

Kampanya da yapan İBB, 31 Aralık’a kadar İSPARK otoparklarını kullanan sürücülere İstanbulkart ile ödeme yaptıklarında yüzde 10, kredi kartı ile ödeme yaptıklarında ise yüzde 5 indirim yapacak.

1 Ekim’de başlayan kartlı ödeme uygulaması, nakit ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırdığı için sürücülerden büyük ilgi gördü. İSPARK otoparklarını kullanan sürücülerin İstanbulkart ve kredi kartı kullanımında önemli oranda artış gözlendi. 16 günde 40 binin üzerinde işlem gerçekleşti.