Cemalettin Özdemir kimdir?

Cemalettin Özdemir, eski İstanbul Vali Yardımcısı ve eski kaymakam. Emekli olduktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSBAK’ta danışman oldu. Ülkücü olarak bilinen Özdemir, görev yaptığı yerlerde sevilen bir kişiydi.

Birçok ilçede kaymakamlık yapan Özdemir, bazı illerde vali yardımcısı olarak da görev almıştır. MHP’den 2009’da Marmaris belediye başkan adayı olmuştur. Son olarak Akyazı Kaymakamı iken emekliye ayrılmıştır ve CHP’li İBB’de İSBAK’ın başına geçmiştir.

Cemalettin Özdemir kimdir?

Cemalettin Özdemir, evli ve üç çocuk babasıdır. Cemalettin Özdemir, 1959 yılında Ordu, Ulubey’de doğdu. Eğitim hayatında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1985 yılında mezun oldu. Afyon Emirdağ Kaymakam vekilliği yaptı. Daha sonra sırasıyla Burdur Yeşilova, Karabük Ovacık, Erzurum Hınıs, Trabzon Maçka, Sakarya Akyazı, Muğla Marmaris’te kaymakamlık görevlerinde bulundu.

Bir süre Samsun’da vali yardımcısı olarak görev yapan Özdemir, daha sonra Marmaris kaymakamı olarak atandı. 2008’de Zonguldak’ta vali yardımcısı olarak görev yapan Özdemir 2009 yerel seçimlerinde MHP’nin Marmaris Belediye Başkan adayı olmuştur. Ülkücü isim daha sonra kararname ile İstanbul’da vali yardımcısı olarak görev almış ve son olarak 2020’de Akyazı’da kaymakamlık görevine atanan Özdemir, göreve başladığı 3. gününde emeklilik dilekçesi vererek bir daha göreve dönmemiştir ve 5 Eylül 2020’de emekli olmuştur. Ardından İstanbul’a taşınan Özdemir’in yolu Ekrem İmamoğlu ile kesişmiştir.

Cemalettin Özdemir’i FBI ajanı zannettiler

14 Haziran 2019’da eşi ile birlikte İstanbul’da gezdiği sırada bir ABD vatandaşının saldırısına uğrayan dönemin İstanbul Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, saldırgandan şikâyetçi oldu. İfadesi alınan saldırgan vali yardımcısını FBI ajanı zannettiği için saldırdığını ifade etti.