Ankara Taksi Ücreti Hesaplama 2024

Ankara Taksi Ücreti Hesaplama aracı ile Ankara taksi ücretini güncel taksimetre fiyat tarifesine göre hesaplayabilirsiniz.

Ankara’da taksi ücretini hesaplamak istiyorsanız, 2024 yılı için güncellenmiş taksi tarifesi üzerinden hazırlanan aşağıdaki mesafe bazında ücret hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Ankara’da taksiyle seyahat edecek kişilerin, gidecekleri yer için ödeyecekleri ücreti hesaplamaları adına ilk olarak gidilecek mesafeyi kilometre olarak girip, ardından “Hesapla” butonuna basmaları gerekmektedir.

Ankara Taksi Hesaplama

Mesafe
Hesapla
Sonuç

Ankara Taksi Fiyatları

Ankara’da taksi ücretine 19 Ocak 2024’te zam geldi. Ankara’da geçerli olan güncel 2024 yılı taksi açılış ücreti 25 TL, kilometre başına ücret ise 20 TL’dir.

İndi bindi ücreti için 75 TL ödenir. Bu genellikle 2 kilometreden daha kısa güzergahlarda talep edilen ücrettir. Ankara’da taksiye bindiğiniz zaman kısa mesafe için ödemeniz gereken ücrettir.

Ankara’da turkuaz taksiler yoktur, sadece sarı taksiler vardır. Ayrıca tek tarife uygulanır, gece vakitleri fiyat değişmez. Ankara’da gece tarifesi yoktur.