Ahmet Şimşek Koleji nerede, nasıl gidilir?

Ahmet Şimşek Koleji hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Ahmet Şimşek Koleji, Kartal’ın eski özel okullarından biridir. Kartal’daki Ahmet Şimşek Koleji’ne nasıl gidileceğini bu rehberi takip ederek öğrenebilirsiniz.

Ahmet Şimşek Koleji’ne nasıl gidilir?

Adres: Karlıktepe Mahallesi, Egemenlik Blv. No:37, 34870 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 387 02 90.

Egemenlik Bulvarı’ndaki Kartal Meydan otobüs durağına 100 metre, Kartal Marmaray İstasyonu’na 150 metre, Saka Sokak minibüs durağına 100 metre, Kartal Sahil otobüs durağına 300 metre uzaklıktadır.

Minibüs caddesi olarak bilinen Üsküdar Caddesi’nden Kadıköy – Kartal ve Kadıköy – Pendik minibüsü ile ve caddeden geçen 16A / 17 / 16 İETT otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray ile Kartal’da inerek gidebilirsiniz.

Ahmet Şimşek Koleji’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Atalar – Orhantepe: Marmaray’a binip, Kartal durağında inip, Maltepe yönüne doğru 300 metre gidin, okul hemen sağda.
  • Cevizli – Esentepe: Adliye yakınlarındaysanız KM34 İETT otobüsüne ya da Tecerdağı Caddesi’nde Kartal-Esentepe-Soğanlık minibüsüne binebilirsiniz. Üsküdar Caddesi yakınlarındaysanız direkt olarak Cevizli istasyonundan Marmaray’a binip Karta durağında inin.
  • Topselvi – Yalı: KM34 İETT otobüsüne ya da C78 Kartal – Topselvi minibüsüne binip Kartal’da inerek ulaşabilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: C-86 Kartal – Sultanbeyli minibüsü veya 132S İETT otobüsü ulaşabilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C93 Kartal – Hürriyet minibüsü veya 134CK İETT otobüsüne binip ulaşabilirsiniz.
  • Soğanlık: C86 Kartal – Sultanbeyli minibüsü veya C-81 Esentepe – Soğanlık binip ulaşabilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: Yakınsanız Pendik veya Yunus Marmaray istasyonlarından Mmarmaray’a binip Kartal’da inin. Otobüsle gitmek isterseniz KM33 İETT otobüsüne binerek ulaşabilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 131Y İETT otobüsüne binip ulaşabilirsiniz.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Gülsuyu durağında inip, KM33 veya 16Y İETT otobüsüne binip ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Kartal durağında inerek ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray’a binip, Kartal durağında inerek ulaşabilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, Kartal’da inip, Kartal köprüsünden Kartal yönüne giden bir İETT otobüsüne veya minibüse binerek ulaşabilirsiniz.