Kartal Avicenna Umut Hastanesi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Avicenna Umut Hastanesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Modern tıbbi cihazlara sahip Avicenna Umut Hastanesi, uzman kadrosuyla vatandaşlara hizmet veriyor. Ayrıca poliklinikleri, doğumhaneleri, radyoloji merkezi, yoğun bakım ünitesi (erişkin, yeni doğan ve cerrahi birimleri ile), kadın doğum kliniği, ameliyathaneleri ve ambulansı ile 24 saat hizmet yapmaktadır.

Hastanede bulunan tıbbi birimler şunlardır: Acil Servis, Ağız ve Diş Sağlığı, Beslenme ve Diyet, Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji), Biyokimya Laboratuvarı, Check-up, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ortopedisi (Pediatrik Ortopedi), Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, Dermatoloji ve Cildiye (Deri Hastalıkları), El Cerrahisi ve Mikrocerrahi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji Hastalıkları, Gastrointestinal, Cerrahi, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, İç Hastalıkları ve Dahiliye, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz ve KBB, Laboratuvar, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik, Cerrahi, Psikiyatri, Psikoloji, Radyoloji, Saç Ekimi, Üroloji, Yoğun Bakım (Anesteziyoloji ve Reanimasyon).

Kartal Avicenna Umut Hastanesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Petroliş Mahallesi, Üsküdar Caddesi No:45, 34862 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 911 91 91.

1998 yılında hizmet vermeye başlayan hastane, daha sonra Umut Hastanesi olmuş ve ardından Avicenna grubu bünyesinde Avicenna Umut Hastanesi adıyla hizmet vermeye başlamıştır.

Üsküdar Caddesi’ndeki Toprak Yol İETT otobüs durağında inerek ulaşılabilir. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T, KM30 İETT otobüsleri geçer. Ayrıca caddeden C50 Kadıköy – Kartal, C501 Pendik – Kadıköy ve C90 Kartal – Esenkent minibüsü geçer. Ayrıca önünde Başak Marmaray istasyonu bulunur. Kuzey çıkışından hastaneye geçebilirsiniz. Sahil yolundan ulaşmak isterseniz Yapı Market durağında inmeniz gerekir. Duraktan 16D, 133T, E-9 İETT otobüsleri ve Bostancı – Pendik dolmuşu geçer.

Kartal Avicenna Umut Hastanesi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: Kartal Marmaray istasyonundan trene binip Başak istasyonunda inerek gidebilirsiniz. Üsküdar Caddesi’nde Maltepe yönüne giden 16 / 16A / 17 / 133N İETT otobüsüne veya Tekel Caddesi üzerinde 134YK İETT otobüsüne binebilirsiniz. Ayrıca Maltepe yönüne giden bir minibüse binebilirsiniz veya Üsküdar Caddesi üzerinde Maltepe istikametinde 1 km yürümelisiniz.
  • Atalar – Orhantepe: Başak istasyonuna gitmeniz lazım. Yukarıda Kartal için verilen yol tarifini Pendik istikametinde aynı araçlarla kullanabilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Atalar için verilen yol tarifine uyabilirsiniz. D-100’e yakınsanız, C-81 Soğanlık minibüsüne veya 134YK İETT otobüsüne Tecerdağı, Köroğlu veya Denizler Caddesi’nde binerek ulaşabilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: KM34 İETT otobüsünü kullanabilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: Daha hızlı gitmek isterseniz 132S İETT otobüsü ile Kartal merkeze inip yukarıda Kartal için verilen tarife göre aktarma yapabilirsiniz veya direkt gitmek için 134YK İETT otobüsünü kullanabilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C-93 Kartal Hürriyet minibüsü veya KM32 İETT otobüsü ile Kartal’a inin ve Kartal için verilen yol tarifini uygulayın.
  • Soğanlık: 134YK İETT otobüsü veya C80 Kartal Uğur Mumcu / C81 Kartal Soğanlık minibüsü ile ulaşabilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: Marmaray ile Başak durağında inerek veya 16A / 17 / 16D İETT otobüsü veya Kadıköy – Pendik minibüsü ile gidebilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Sultanbeyli’den 132Z İETT otobüsü, Sancaktepe’den 131V / 131Y İETT otobüsü, Çekmeköy’den 131Y İETT otobüsü ile Kartal’a inin ve en başta bahsedilen Kartal merkezden ulaşım yollarını uygulayın.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Esenkent durağında inip KM30 / KM34 İETT otobüsü ile aktarma yaparak. Ayrıca Marmaray’a binip, Başak durağında inerek ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Başak durağında inin.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, Esenkent metro durağında inip KM30 / KM34 İETT otobüsüne binebilirsiniz.

8. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray’a binip Başak’ta inin veya Kadıköy’e geçerek M4 Kadıköy – Tavşantepe Metrosu ile Esenkent durağında inin ve KM30 / KM34 İETT otobüsüne binin veya Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidin ve oradan Marmaray ile Başak’a gidin. En iyi ulaşım Marmaray ile.