Kartal Aydos Sosyal Tesisi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Aydos Sosyal Tesisi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İstanbul’un en yüksek tepesi olan Yakacık Aydos, Kartallılar için önemli bir mesire alanıdır. Tesisler özel firmalar tarafından işletilmektedir ve girişler ücretlidir.

1. Kartal Aydos Sosyal Tesisine metro ile gitmek için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Kartal durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek, Kartal köprüsü çıkışından çıkın. 132S nolu İETT otobüsüne binin.

2. Kartal Aydos Sosyal Tesisine Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Maltepe veya Kartal İstasyonu durağında inin. Maltepe’de inerseniz 17S İETT otobüsüne, Kartal’da inerseniz 132S İETT otobüsüne binin.

3. Kartal Aydos Sosyal Tesisine otobüsle ile gitmek için Kartal Merkezden kalkan 132S İETT otobüsü ile direkt olarak ulaşabilirsiniz. Bu otobüs aynı zamanda Spor Caddesi, Kartal Köprüsü, D-100 ila e-80 Samandıra bağlantı yolu, Şht. Aydın Çelik Caddesi, Şeyh Şamil Caddesinden geçer.

Kartal Merkezden kalkan KM31 veya 132C veya 132Z veya 131V İETT otobüsleri ile direkt olarak ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler, Spor Caddesi, Kartal Köprüsü, D-100 ila e-80 Samandıra bağlantı yolu, Şht. Aydın Çelik Caddesi ve Samandıra Caddesi’nden geçer.

4. Kartal Aydos Sosyal Tesisine C80 Kartal – Yakacık minibüsü ile gidebilirsiniz.