Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Karlıktepe’de hizmete giren 1035 m2 alana sahip Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 6-12 yaş arası ilköğretim okulu öğrencilerinin ve engelli vatandaşların ağız ve diş sağlıklarının takip edilebilmesinin yanı sıra tüm tedavilerinin yapılabildiği, uzman diş hekimleri ve donanımlı sağlık personelinin görev yaptığı 6 tedavi üniteli bir merkez konumunda.

Merkezde ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak uluslararası standartlara uygun hijyen şartlarında ağız, diş ve çene cerrahisi ile ilgili çeşitli ameliyatların yapılabileceği bir ameliyathane, bilgi işlem odası ve her türlü eğitimlerin ve toplantıların yapılabileceği bir konferans salonu da bulunuyor. Röntgen ve sterilizasyon odasının yanı sıra çocuklar için oyun alanlarının da yer aldığı merkezde engelli vatandaşların kullanmaları için wc’ler bulunmakta.

Kartal Cemevi’ndeki Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Kartal’da ikamet eden 4-14 yaş aralığındaki çocuklara ve genel anestezi altında Türkiye’deki tüm engelli vatandaşlara ağız ve diş sağlığı verilmeye devam ediliyor. Merkez, bu özelliği ile İstanbul’da tek olma vasfını da sürdürüyor. Merkezde, dolgu, çekim, amputasyon, kanal tedavisi, diş taşı temizliği gibi tedaviler gerçekleştiriliyor.

Merkezde ayrıca koruyucu işlemler olarak oral hijyen motivasyonu, fissür sealant, flour uygulamaları yapılıyor. 4-12 yaş arası çocukların ücretsiz faydalandığı merkezde karışık dişlenme dönemindeki 6-12 yaş arasındaki çocukların da takibi yapılarak dişlerin sağlıklı dizilip dizilemeyeceği konusunda bilgilendirme yapılıyor ve hekimler oral hijyenin yanı sıra diğer konularda da hem çocuklara hem de ailelerine detaylı bilgi veriyor.

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne nasıl gidilir?

Adres: Karlıktepe Mahallesi, Gürsel Caddesi, 34870 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 280 66 77.

Toros Caddesi’ndeki Şehit Muammer Çelik durağına 100 metre uzaklıktadır (KM33 İETT otobüsü ve Java / Doğum Hastanesi minibüsü geçer), Kartal – Soğanlık minibüsünün geçtiği İnönü Caddessi’ne 350 metre uzaklıktadır, İnönü Caddesi’ndeki Şehit Dursun Kaya Sokak durağına 550 metre uzaklıktadır (KM34 İETT otobüsü geçer).

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ulaşım

1. Kartal Merkezden KM33 / KM34 İETT otobüsü veya C79 Doğum Hastanesi / C81 Soğanlık minibüsü ile gidebilirsiniz. Atalar, Orhantepe, Cevizli gibi semtlerden ulaşım için öncelikle Kartal Merkeze gitmeniz gerekmektedir.

2. Yunus ve Topselvi’den KM33 ile gidebilirsiniz. Soğanlık’tan C81 Kartal Soğanlık minibüsü ile gidebilirsiniz.

3. Uğur Mumcu’dan 132S, Hürriyet Mahallesi’nden KM32 İETT otobüsü ile Spor Caddesi’ndeki Kartal Hükümet Konağı durağında inin ve Cengiz Topel Caddesi’ndeki Cengiz Topel durağında KM33 İETT otobüsüne aktarma yaparak ulaşabilirsiniz.

4. Marmaray ile gitmek isterseniz, Kartal’da inin ve yukarıda Kartal merkez için verilen yol tarifine uyun. Metro ile gitmek isterseniz Hastane – Adliye durağında inin ve C79 Kartal – Java minibüsü ile gidebilirsiniz.