Kartal Belediyesi Cumhuriyet 2 Kreşi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Belediyesi Cumhuriyet 2 Kreşi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Belediyesi Cumhuriyet 2 Kreşi, Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmet veriyor. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki kreşe gitmek için ihtiyacınız olan adres ve yol tarifi ile sorumlu kişinin telefon numarası bu sayfada yer almaktadır.

Kartal Belediyesi tarafından işletilen kreşlere her yıl Kartal Belediyesi kreş başvurusu ile başvuranlar arasından kura ile öğrenci alımı yapılmaktadır. Kartal Belediyesi kreş ücretleri ve kreş yaş sınırı Kartal Belediyesi tarafından belirlenmiştir.

Kartal Cumhuriyet 2 Kreşi’ne nasıl gidilir?

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Önal Sokak, No:1, 34876 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 280 66 15, +90 216 280 66 16.

D-100’deki Keresteciler otobüs durağı veya Yakacık metroda inip Abdi İpekçi Caddesi üzerinde 300 metre Yakacık yönünde yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Adnan Kahveci Caddesi’ndeki Adnan Kahveci Caddesi durağına 200 metre uzaklıktadır. Duraktan KM3 ve KM36 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Kartal – Hürriyet Mah. minibüsü geçer.

Kartal Cumhuriyet 2 Kreşi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: C-93 Hürriyet Mahallesi minibüsü veya KM32 İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.
  • Atalar – Orhantepe: Marmaray veya Üsküdar Caddesi veya Tekel Caddesi üzerinden 134YK / 252 / 16A / 17 / 133N / 16 İETT otobüslerinden birine binerek Kartal’a gidip Hürriyet Mahallesi minibüsüne veya KM32 İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Orhangazi veya 30 Ağustos caddelerinden 134YK İETT otobüsüne binerek Çanakkale Caddesi kısmında İBB Ek Hizmet Binası durağında inerek KM36’ya aktarma yaparak gidebilirsiniz veya Marmaray ile Kartal’a geçip Hürriyet minibüsü ile gidebilirsiniz. D-100’e yakınsanız, metroya binip Yakacık’ta inerek ulaşabilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: Sanayi Caddesi’ne çıkarak Hürriyet minibüsüne veya KM32 İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: Kartal Köprüsü’nde inip Hürriyet Mahallesi minibüsüne binebilir veya Yakacık Çocuk Hastanesi’nden Pendik – Yakacık minibüsüne binebilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: Yüzyıl Caddesi’ndeki Seza Sokak’a gitmeniz gerekiyor.
  • Soğanlık: Atatürk veya Millet Caddelerinden 134YK / 17S / 16U / KM35 İETT otobüslerinden biri ile Yakakent Caddesi’ne geçip Yakacık – Pendik minibüsü ile ulaşabilirsiniz veya D-100’den metro veya başka bir taşıta binip Yakacık Metro’da inerek ulaşabilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: 251 İETT otobüsü ile Yakacık Metro’da inerek ulaşabilirsiniz. Yunus’ta yaşıyorsanız, Kartal’a veya Pendik’e geçip otobüse veya minibüse binmeniz gerekiyor.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 132M İETT otobüsüne binip Kartal Köprüsünde inip metro veya başka bir araca aktarma yaparak Yakacık Metro’da inip ulaşabilirsiniz.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Yakacık durağında inip ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Kartal durağında inip, Hürriyet Mahallesi minibüsüne veya KM32 İETT otobüsüne binerek ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): KM12 / 500T İETT otobüslerinden birine binip Yakacık Metro’da inerek ulaşabilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, Yakacık Metro’da inip ulaşabilirsiniz.