Kartal Yalı, Yunus ve Topselvi Kültür Merkezi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Yalı, Yunus ve Topselvi Kültür Merkezi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Belediyesi, Yalı Mahallesi sınırları içerinde yeni bir kültür merkezi inşa etti. “Yalı, Yunus ve Topselvi Kültür Merkezi” ile beraber ilçenin Yalı, Yunus ve Topselvi Mahallelerinin kültür merkezi sorunu çözülmesi amaçlanıyor. Kültür merkezinin açılışı, 24 Şubat 2024 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in seçim vaatlerinden biri olan Yalı, Yunus ve Topselvi Kültür Merkezi projesi tamamlandı. Yalı Mahallesi sınırları içinde yapılan yeni kültür merkezi 7 katlı olarak inşa edildi.

Kültür merkezinde çok amaçlı salonlar, içinde mutfağı bulunan taziye evi, toplantı salonları, kütüphane, idare odaları, 11 adet atölye sınıfı, Kartal Akademisi için 11 adet derslik ve çatı katında açık teras mevcut.

Yalı, Yunus ve Topselvi Kültür Merkezi nerede?

Kartal Yalı, Yunus ve Topselvi Kültür Merkezi, Yalı Mahallesi, Gündem Sokak’ta bulunuyor. Adres: Yalı Mahallesi, Gündem Sokak, No: 2 Kartal/İSTANBUL.

Ulaşım için Topselvi Caddesi’nden geçen bir ulaşım aracına binmeniz yeterli. KM34 Kartal Metro – Gülsuyu Metro ve Pendik – Topselvi ile Kartal – Topselvi minibüsü buradan geçer. Elmas Sokak durağında inip ulaşabilirsiniz.

Marmaray ile gitmek isterseniz Kartal veya Yunus’ta inip KM34 İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz. Metro ile gitmek isterseniz, Kartal’da inip KM34 İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz.

yali yunus topselvi kultur merkezi

Kartal Belediyesi Yalı, Yunus ve Topselvi Kültür Merkezi

Yalı, Yunus, Topselvi Kültür Merkezi inşaatı tamamlandı ve artık açılışa hazır durumda. Kartal’ın 3 mahallesinin ortak olarak faydalanabileceği bir konumda yer alan Yalı, Yunus, Topselvi Kültür Merkezi’nin inşaat alanında çalışmalar devam ediyor.

Toplam 4 bin 845 metrekare inşaat alanına sahip merkezin inşaatı için 8,5 metre uzunluğunda 193 kazık çakıldı. Yalı, Yunus, Topselvi Kültür Merkezi’nin -2 katında fuaye alanı ve çok amaçlı salon, -1 katında fuaye, mini kafe mutfak ve dekor alanı yer alıyor.

Merkezin zemin katında ise giriş alanı, vezneler, taziye ve toplantı salonu; 1. katın tamamında ise kütüphane ve toplantı odaları yer alıyor.

Merkezin 2. katında 11 atölye; 3 katında ise 11 derslik yer alıyor ve 4. katta ise sergi ile çok amaçlı salon, kafeterya, mutfak personel odaları ve açık teras bulunuyor. Kültür Merkezi’nin 500 metrekareden büyük olan teras katında ise teras kafe yer alacak.