Kartal E-Sınav Merkezi nerede, nasıl gidilir?

Kartal E-Sınav Merkezi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Vatandaşlar Kartal’daki e-sınav merkezine kimlik kartları ile beraber bizzat başvurarak ehliyet sınavlarına katılabilecek. Kartal’daki esınav merkezinin Esentepe Mahallesi’ndeki konumuna ulaşmak için minibüs, otobüs veya taksi kullanabilirsiniz.

MEB, aralarında İstanbul ve Bursa’nın da bulunduğu 16 büyükşehirde bir süre önce ehliyet için e-sınav merkezi açma kararı verdi. Bu kapsamda Kartal’da da E-Sınav merkezi açıldı. Yeni e-sınav merkezleri hizmete girdi. Böylece Türkiye genelinde ehliyet sınavları e-sınav merkezinde yapılıyor.

Böylece ehliyet sınavlarının e-sınav merkezlerinde yapılmasıyla beraber ehliyet öğrencileri okula giderek fiziki sınavlara girmekten kurtuluyor. E-sınav yöntemiyle yapılacak sınavlar, belirlenen esınav merkezlerinde bilgisayar ile yapılacak. Bilgisayar ile yapılan sınavların oldukça güvenli bir altyapı ile gerçekleştirildiği öğrenildi. Siz de başvurunuzu yaptıktan sonra sınav saatinde sınav giriş belgeniz varsa onunla ve yanınızda mutlaka kimlik kartınızı bulundurarak sınava katılım gösterebilirsiniz.

Kartal E-Sınav Merkezi’ne nasıl gidilir?

Kartal E-Sınav Merkezi adresi: Esentepe Mahallesi, Ankara Caddesi Pamuk Sokak No:7, 34870 Kartal / İstanbul. Kartal E-Sınav Merkezi telefon numarası: +90 216 517 92 00.

Tecerdağı Caddesi’ndeki Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi durağına 350 metre uzaklıktadır. Duraktan KM34 İETT otobüsü geçer. Ayrıca caddeden Kartal – Esenkent minibüsü geçer. Ayrıca İnönü Caddesi’ne 200 metre uzaklıktadır ve İnönü Caddesi’nden Kartal – Esentepe minibüsü geçer.

Okula ulaşım için KM34 nolu İETT otobüsüne binerek Kartal AİHL durağında inebilirsiniz. Minibüsle gitmek isterseniz Kartal – Köyhizmetleri (Java) veya Kartal – Esenkent veya Kartal – Esentepe – Devlet Hastanesi – Soğanlık minibüsünü kullanabilirsiniz.

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri (MTSK) sınavı elektronik ortamda gerçekleştiriliyor. İstanbul Anadolu Yakası’nda Kartal ilçesinde E-Sınav merkezinin nerede olduğunu ve adresini merak edenler aradıkları sorunun cevabını burada bulabilecek.

Kartal E-Sınav Merkezi hakkında bilgiler

Kartal E-Sınav Merkezi’ne ulaşım

1. Kartal merkezden ulaşım: KM34 İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Otobüsten Kartal İmam Hatip Lisesi durağında inin. Ayrıca Kartal – Esenkent veya Kartal – Esentepe minibüsü ile gidebilirsiniz.

2. Topselvi’den ulaşım: KM34 İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Otobüsten Kartal İmam Hatip Lisesi durağında inin.

3. Metro ile ulaşım: Esenkent metro durağında inin ve KM34 İETT otobüsü ile aktarma yapın. Otobüsten Kartal İmam Hatip Lisesi durağında inin.

4. Marmaray ile ulaşım: Kartal istasyonunda inin ve KM34 İETT otobüsüne binin.