Kartal Oto Sanayi Sitesi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Oto Sanayi Sitesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Esentepe Mahallesi’nde yer alan Kartal Oto Sanayi Sitesi, 11 Mart 1994’te hizmete girdi. 1988’de temeli atılan sanayi sitesi, tamamen üyelerin topladığı aidatlarla 1993 yılına kadar yapılmış ve tamamlanmıştır.

602 işyeri, idari ve sosyal bina, camisi ile komple bir tesis halini alan sanayi sitesi, Anadolu yakasının en büyük oto sanayi sitesi olmuştur.

Kartal Oto Sanayi Sitesi’ne nasıl gidilir?

İnönü Caddesi’ndeki Kartal Oto Sanayi durağı ile ulaşılır. Duraktan Kartal – Doğum Hastanesi minibüsü geçer. Önünden İETT otobüsü geçmez, ancak diğer seçenekler mevcuttur, görmek için sayfayı kaydırmaya devam edin.

Anayurt Caddesi’ndeki İnönü Caddesi otobüs durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan KM33 İETT otobüsü geçer. Ayrıca İnönü Caddesi’nden Anayurt Caddesi’ne dönen Kartal – Devlet Hastanesi minibüsü de 300 metre uzaklıkta sizi bırakabilir.

D-100 güney yan yoldaki Soğanlık Metro otobüs durağı ile gidebilirsiniz. Ayrıca metro ile Soğanlık istasyonunda inerek gidebilirsiniz.

Kartal Oto Sanayi Sitesi’ne ulaşım

1. Kartal Oto Sanayi Sitesi’ne metro ile gitmek için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Soğanlık durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek, oto sanayi (güney) çıkışından çıkın.

2. Kartal Oto Sanayi Sitesi’ne Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Kartal durağında inin. Trenden indikten sonra alttaki ulaşım seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz: C-79 Kartal-Köy Hizmetleri (Java) veya C-81 Kartal-Esentepe-Devlet Hastanesi-Soğanlık Yeni Mahalle veya C-86 Kartal-Yakacık-Samandıra-Sultanbeyli minibüsüne binip ulaşabilirsiniz.

3. Kartal Oto Sanayi Sitesi’ne otobüsle ile gitmek için D100 güney yan yolu üzerinde “Kartal Sanayi” durağında inerek gidilir.

4. İnönü Caddesi’nde “Kartal Oto Sanayi” durağında inerek gidilir.

5. Kartal Oto Sanayi Sitesi’ne Kartal-Java-Doğum Hastanesi ve D-100 üzerinden Gebze – Harem minibüsü ile gidilir.