Kartal Sosyal Güvenlik Merkezi SGK nerede, nasıl gidilir?

Kartal Sosyal Güvenlik Merkezi SGK hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Maltepe Bağlarbaşı Mahallesinde yer alan Kartal Sosyal Güvenlik Merkezi, Mayıs 2017’de Kartal halkına hizmet vermesi amacıyla Maltepe’de hizmete açıldı.

Kartal Sosyal Güvenlik Merkezi aracılığı ile Kartallı vatandaşlar sigortalı ve işyeri tecil işlemlerini yaptırabilir, prim tahakkuk ve tahsilat işlemleri için görüşebilir.

Kartal Sosyal Güvenlik Merkezi’ne nasıl gidilir?

Adresi: Bağlarbaşı, Santral Sk. Şehit Erol Olçok Kampüsü B Blok, 34844 Maltepe / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 457 48 60.

Kartal’dan direkt gitmek için 16A İETT otobüsünü, Kartal – Kadıköy minibüsünü veya metroyu kullanabilirsiniz.

Atatürk Caddesi’ndeki Yıldızbakkal durağına 150 metre uzaklıktadır. Duraktan 16A, 133F, 133G, KM42, KM43, KM44 İETT otobüsleri geçer ve ayrıca caddeden Kartal – Kadıköy, Maltepe – Büyükbakkalköy ve Maltepe – Başıbüyük minibüsleri geçer.

Feyzullah Caddesi’ndeki Feyzullah Caddesi durağına 250 metre uzaklıktadır. Duraktan 133G İETT otobüsü geçer. Ayrıca caddeden Maltepe – Esenkent, Maltepe – Gülensu, Maltepe – Zümrütevler minibüsleri geçer.

Marmaray ile gitmek isteyenler Maltepe’de inip Bağdat Caddesi’nden 133F veya 16A İETT otobüsü ile aktarma yapabilir. Metro ile gitmek isteyenler Maltepe’de inip yürüyerek gidebilir. D-100’den otobüs veya minibüsle giderseniz, Maltepe Köprüsü’nde inmelisiniz.

Kartal Sosyal Güvenlik Merkezi’ne ulaşım

1. Metro ile gitmek için metrodan Maltepe durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek metrodan E-5 altı çıkışından çıkın. Yürüyerek 10-15 dakikada gidebilirsiniz. Atatürk Caddesinden ilerleyip Sülün Sokaktan girip Santral Sokağa gidin. Veya Metrodan çıktıktan sonra Sakarya sokaktan girin ve Santral sokağa geçin.

2. Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Maltepe durağında inin. Trenden indikten sonra alttaki ulaşım seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz:

Yürüyerek ulaşım: 1.5 km’lik yolu 20 dakikada yürüyebilirsiniz. Sırasıyla, İnönü Caddesi, Gümüş Sokak, Çiçek Sokak, Ergenekon Sokak ve 9 Eylül Sokak güzergahından ulaşabilirsiniz.

Minibüsle ulaşım: Kadıköy(E5) minibüsü, Maltepe-Esenkent, Maltepe-Zümrütevler veya Maltepe-Gülsuyu-Gülensu minibüslerinden birine binip Sülün Sokak durağında inerek ulaşabilirsiniz.

İETT ile ulaşım: 16A veya 133F nolu İETT otobüslerine binerek Maltepe Köprüsü durağında inerek ulaşabilirsiniz.

3. Otobüsle gitmek için Maltepe Köprüsü durağında indikten sonra Atatürk Caddesi’nden Sülün Sokak’a sapın. Biraz ileride kurumun bulunduğu Santral sokağı görebilirsiniz.

4. Atatürk Caddesindeki “Maltepe Köprüsü” durağında inerek gidilir. D-100 üzerindeki “Maltepe Köprüsü” durağında inerek gidilir.

5. Minibüsle gitmek için Kartal’dan Maltepe yönüne gitmek için Kadıköy minibüsüne binin. Maltepe’de caminin olduğu yerde inin. Oradan Başıbüyük minibüsüne binin. Minibüsten Maltepe köprüsüne gelmeden İETT’nin Maltepe Köprüsü durağında inin. Maltepe Köprüsü durağında indikten sonra Atatürk Caddesi’nden Sülün Sokak’a sapın. Biraz ileride kurumun bulunduğu Santral sokağı görebilirsiniz.

6. Minibüsle Kartal – Kadıköy, Maltepe – Bağlarbaşı, Maltepe – Büyükbakkalköy, Gebze-Harem minibüsü ile gidebilirsiniz.