Kartal Trafik Eğitim Parkı nerede, nasıl gidilir?

Kartal Trafik Eğitim Parkı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal’da trafik eğitim parkı açıldı. Yalı Mahallesi’ndeki belediye kreşinin hemen yanına inşa edilen trafik eğitim parkı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in seçim vaatleri arasında yer alıyordu.

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan park, toplam bin metrekarelik alan üzerine kurulu. 4-12 yaş arası çocukların yararlanabileceği tematik park ile çocuklara temel trafik levhaları, yaya geçitleri ve trafik ışıkları ile ilgili bilgiler verilecek.

Okul öncesi ve okul çağındaki çocuklara trafik kurallarının eğlenceli ve uygulamalı yollarla öğretilmesi ve trafik kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel‘in projesi olarak hayata geçirilen proje ile Kartallı çocuklar, küçük yaşlarda trafik eğitimleri alacak. Bu kapsamda trafik eğitimiyle ilgili tüm detayların düşünüldüğü parkurda çocuklara, genel trafik eğitimi ile trafikte karşılaşılan olumsuz durumlarda ne yapılması gerektiği anlatılacak.

Kartal’da Trafik Eğitim Parkı’na nasıl gidilir?

Adres: Yalı Mahallesi, Halk Sokak, Kartal / İstanbul. Telefon numarası: 444 45 78.

D-100 altında, Yakacık Adnan Kahveci Metro istasyonuna yakındır. D-100 Güney Yanyol’da Keresteciler otobüs durağında inerek gidebilirsiniz.

Kartal merkezden ulaşmak için KM34 İETT otobüsüne binip Topselvi Caddesi durağına inebilirsiniz. Durakta indikten sonra Çatalay Sokağı üzerinden gidebilirsiniz.

Topselvi Caddesi’nden geçen Pendik – Topselvi minibüsü ile gidebilirsiniz.

Kartal’da Trafik Eğitim Parkına ulaşım

D-100 Yan Yol’da “Keresteciler” durağında inilerek gidilir. Yakacık metro istasyonunda inerek de gidebilirsiniz.

Yalı Mahallesi’nde Halk Sokak üzerinde energy Petrol’ün yanında. Çocukların kendilerini gelecekteki sürüş deneyimleri ve yaya olarak trafikte nasıl davranacaklarına dair hazırlamasını öngören tematik parkla beraber uzman eğitmenlerin eşliğinde hem teorik hem de uygulamalı olarak erken yaşta öğrenebilecek.