Kartal Ülkü Ocakları nerede, nasıl gidilir?

Kartal Ülkü Ocakları hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Ülkücülerin Kartal’daki merkezi adresi ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Spor Caddesi’ndeki Kartal Hükümet Konağı durağına 100 metre mesafededir. Ayrıca Marmaray Kartal istasyonuna 250 metre mesafededir. Cengiz Topel Caddesi’ndeki Cengiz Topel durağına 150 metre mesafededir.

Kartal Ülkü Ocakları hakkında bilgiler

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, genellikle Türk Milliyetçiliği etrafında gençleri yetiştirmek için Ülkü Ocakları adlı oluşumlarla faaliyetler yürüten bir kuruluştur. Kartal’da da bu derneğin temsilcisi olarak Kartal Ülkü Ocakları vardır.

Kartal Ülkü Ocakları özel günlerde ve belirli aralıklarla siyasi etkinlikler düzenleyerek ocak üyesi gençlerin sosyalleştiği bir ortama ev sahipliği yapan bir topluluktur.

  • Kartal Ülkü Ocakları, Kartal’da ülkücü camianın toplandığı yerlerden biri konumunda.
  • Karlıktepe Mahallesi, Spor Cd. No:20, 34870 Kartal

Kartal Ülkü Ocakları’na ulaşım

1. Kartal Ülkü Ocakları’na metro ile gitmek için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Kartal durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek, Kartal köprüsü Kartal yönü çıkışından çıkın. 132S, 134, 132C, 131Y, KM32, 134CK, 131V, 132Z nolu İETT otobüslerinden birine binin. “Kartal Hükümet Konağı” durağında inin.

2. Kartal Ülkü Ocakları’na Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Kartal durağında inin. Kuzey yönlü (deniz tarafının tersi) çıkışından çıkın. Trenden indikten sonra, Egemenlik Bulvarı’ndan hemen Spor Caddesi’ne sapın ve dümdüz ilerleyin. 500 metrelik yolu yürüyerek ulaşabilirsiniz 7 dakikada ulaşabilirsiniz.

3. Kartal Ülkü Ocakları’na otobüsle ile gitmek için Spor Caddesi üzerinde “Kartal Hükümet Konağı” durağında inerek gidilir.