İstanbul Maltepe Kenan Evren Kışlası nerede, nasıl gidilir?

İstanbul Maltepe Kenan Evren Kışlası hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kenan Evren Kışlası’na ulaşım oldukça kolaydır ve çeşitlidir. Kışla içerisinde ankesörlü telefon ile banka işlemlerini kolaylaştırmak için bankamatik ve posta işlemlerinde kullanmak üzere PTT şubesi bulunmaktadır.

Kışla içerisinde yeterli sayıda kantin şubesi, erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır. Kışlada spor tesisi de bulunur. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Maltepe’deki kışlasıdır.

Kenan Evren Kışlası’na nasıl gidilir?

Kışla yerleşkesinden, Atatürk Caddesi’ndeki Nizamiye otobüs durağı ile ulaşılır. Duraktan 17L İETT otobüsü geçer.

D100 yanyolda Altıntepe otobüs durağı ile ulaşılır. Duraktan 16A, 16KH, 16S, 16U, 17L, 19B, 19FB, 19Z, 130A, 130Ş, 130ŞT, 251, 500T, E-10 İETT otobüsü geçer. Ayrıca Kadıköy – Uğur Mumcu, Gebze – Harem, Küçükyalı – Fındıklı, Kadıköy – Kartal minibüsü geçer.

Metro ile ulaşmak isterseniz, Bostancı’da inip 500 metre yürümeniz gerekmektedir.

Adres konumu: Google Haritalar ile yol tarifi al. Telefon numarası: +902164175780

Kenan Evren Kışlası’na ulaşım

1. Kenan Evren Kışlası’na metro ile gitmek için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Küçükyalı durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek metrodan çıkarak kışlaya doğru yürüyün.

2. Kenan Evren Kışlası’na Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Maltepe durağında inin. C-50 Kadıköy minibüsü ile D-100’e çıkıp kışlada inin.

3. Kenan Evren Kışlası’na otobüsle ile gitmek için D-100 yan yoldaki “Kadir Has Anadolu Lisesi” durağında inerek gidilir. D-100 yan yoldaki “Küçükyalı Metro” durağında inerek gidilir.

4. Kenan Evren Kışlası’na giden minibüsle gitmek mümkün, minibüsten ziyaretçi giriş kapısında inmeniz gerekir. Bu durum altta sıralanan iki hat için de geçerlidir. Ayrıca bu hatların güzergahlarını da öğrenebilirsiniz: C50 Kadıköy – Pendik Minibüsü, Gebze – Harem minibüsü.