Cevizli Komşuluk ve Dayanışma Meydanı nerede, nasıl gidilir?

Cevizli Komşuluk ve Dayanışma Meydanı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kontrolü Kartal Belediyesi’nde olan bir meydan ve park alanıdır. 26 Ekim 2019’da yapılan törenle kısmen kullanıma açılmıştır. Metro, Hastane ve Adliye gibi yerlere yakın olan meydan, Kartal Belediyesi tarafından yapıldı. Meydanda yer alan kültür merkezi ise henüz hizmete açılmadı.

Cevizli Meydanı olarak da bilinen Kartal Komşuluk ve Dayanışma Meydanı’nın park ve meydan alanı, 26 Ekim 2019’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımıyla yapılan törenle açıldı.

Cevizli Komşuluk ve Dayanışma Meydanı nasıl gidilir?

Orhantepe Mahallesi, Hamit Bey Sokak, No:40, 34865 Kartal / İstanbul adresinde yer alır. Saraylar Caddesi’ndeki Cevizli Anadolu İmam Hatip Lisesi durağına 100 metre uzaklıktadır. Duraktan KM30, KM33, KM34 İETT otobüsleri geçer. Ayrıca caddeden Kartal – Esentepe – Soğanlık ve Kartal – Esenkent minibüsleri geçer.

Marmaray ile gitmek isterseniz, Kartal’da inip KM34 İETT otobüsü veya Cevizli’de inip 134YK İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz. Cevizli’de inerseniz daha hızlı gidersiniz.

Metro ile gitmek isterseniz, Esenkent Metro’da inip KM34 İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz veya Hastane – Adliye durağında inip yürüyebilirsiniz.

Komşuluk ve Dayanışma Meydanı’na ulaşım

1. Kartal’dan ulaşım: KM34 İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Otobüsten Cevizli Anadolu İmam Hatip Lisesi durağında inmelisiniz. Ayrıca Kartal – Esentepe – Soğanlık ve Kartal – Esenkent minibüslerini kullanabilirsiniz.

2. Maltepe’den ulaşım: 17S İETT otobüsü ile Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nde inip 10 dakika yürüyerek gidebilirsiniz veya Marmaray ile Cevizli’ye geçip 134YK İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz.

3. Pendik’ten ulaşım: KM33 İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Ayrıca Metro ile Esenkent’e gidip KM34 İETT otobüsü ile ücretsiz aktarma yapabilirsiniz.

4. Sultanbeyli’den ulaşım: 132M İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Otobüsten Cevizli Peronlar durağında inmelisiniz.