Maltepe İdealtepe Atletizm Pisti nerede, nasıl gidilir?

Maltepe İdealtepe Atletizm Pisti hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İstanbul Maltepe sahilindeki Maltepe Sahil Spor Tesisi artık sadece atletizm amaçlı kullanılacak. Maltepe Atletizm Sahası’nın artık yalnızca koşu ve yürüyüş maksatlı kullanılmasına karar verildi. Ancak daha sonra şoke edici bir karar ile atletizm pisti sadece lisanslı sporcuların kullanımına ayrıldı.

İBB Spor İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, gelen taleplerden dolayı tesisin sadece atletizm pisti olarak kullanılmasına karar verildi. Maltepe Atletizm Sahası artık sadece amacına uygun kullanılacak. Spor İstanbul’dan yapılan açıklamada, “Siz değerli sporseverlerden gelen talep ve öneriler doğrultusunda Maltepe Atletizm Sahası’nın artık yalnızca koşu ve yürüyüş maksatlı kullanılmasına karar verdik. Koşu ve yürüyüş severlerle bu güzel haberi paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sağlık ve sporla kalın.” denildi.

Maltepe Atletizm Pisti’ne nasıl gidilir?

Adres: atletizm pisti, Çınar, Park İçi Yolu, 34841 Maltepe / İstanbul. Telefon numarası: .

Turgut Özal Bulvarı’ndaki Çınar otobüs durağına 50 metre uzaklıktadır. Duraktan 4, 16D, 133T, E-9 İETT otobüsleri ve caddeden Pendik – Bostancı dolmuşu geçer.

Marmaray ile gitmek isterseniz İdealtepe’de inip sahilde 150 metre yürümelisiniz. Metro ile gitmek isterseniz, Küçükyalı’da inip sahile geçmelisiniz.

Maltepe Atletizm Pisti’ne ulaşım

1. Maltepe Atletizm Pisti’ne metro ile gitmek için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Küçükyalı durağında inin. Sahile inen bir araca binin veya yürüyün.

2. Maltepe Atletizm Pisti’ne Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Küçükyalı durağında inin. Deniz tarafındaki çıkışından çıkın. 15 dakikalık yürüyerek gidebilirsiniz.

3. Maltepe Atletizm Pisti’ne otobüsle ile gitmek için Turgut Özal Bulvarı’ndaki Çınar durağında inilerek gidilir.

4. Maltepe Atletizm Pisti’ne Kadıköy – Kartal, Kadıköy – Pendik, Küçükyali – Findikli Mahallesi minibüsü ile gidebilirsiniz.