Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi nerede, nasıl gidilir?

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İstanbul Maltepe’de Küçükyalı semtinde hizmete açılan Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi, modern binası ve teknik donanımıyla vatandaşlara ücretsiz ve kaliteli sağlık hizmeti sunuyor.

2017 yılından beri faaliyette olan Küçükyalı Tıp Merkezi, 11 bin 500 metrekare kullanım alanıyla Maltepe Belediyesi Hastaneler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteriyor. İlk açıldığında 5 uzmanlık dalında (göğüs hastalıkları, dahiliye, genel cerrahi, radyoloji, göz) 14 uzman doktorla, vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti sunmaya başlayan Maltepe Tıp Merkezi şimdilerde 30’a yakın dalda hizmet veriyor.

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’ne nasıl gidilir?

Adres: Çınar Mahallesi, Başakçı Sokak No:5, 34840 Maltepe / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 367 16 00.

Bağdat Caddesi’ndeki Çınar otobüs durağına 50 metre uzaklıktadır ve duraktan 16, 17, 17S, 133T, 252 İETT otobüsü geçer. Ayrıca durak önünden C50 Pendik – Kadıköy ve Maltepe Fındıklı minibüsleri geçer.

Atatürk Caddesi’ndeki Gümüşçü Sokak otobüs durağına 150 metre uzaklıktadır ve duraktan 17L, 19FB İETT otobüsü geçer. Ayrıca Küçükyalı Marmaray istasyonuna 500 metre mesafededir.

Küçükyalı Metro istasyonuna 1.2 km uzaklıktadır, metrodan sonra 17L veya 19FB’ye binip Gümüşçü Sokak’ta inebilirsiniz.

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’ne ulaşım

1. Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’ne metro ile gitmek için size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Küçükyalı İstasyonu durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek, 1 numaralı çıkışından çıkın. Yeşiltepe Sokak üzerinden 1 kilometrelik yolu 15 dakikada yürüyerek ulaşabilirsiniz.

2. Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’ne Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Küçükyalı İstasyonu durağında inin. Trenden indikten sonra Bağdat Caddesi’ne çıkın ve Maltepe yönünde 700 metre yürüyün. 10 dakikalık yürümenin ardından Başakçı Sokak’a girerek ulaşabilirsiniz.

3. Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’ne otobüsle ile gitmek için “Küçükyalı” durağında inerek gidilir.

4. Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’ne C50 Kadıköy – Pendik, C501 Kartal – Kadıköy, C308 Küçükyalı – Aydınevler – Fındıklı minibüsü ile gidebilirsiniz.