Pendik Belediyesi nerede, nasıl gidilir?

Pendik Belediyesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Pendik Belediyesi’nin geçici hizmet binası 2019 yılında hizmete açıldı. Belediye hizmetleri verilen bu binanın haricinde vatandaşlar mali hizmetlerle ilgili işlemlerini Tahsilat ve Tahakkuk Vezneleri ile İletişim Merkezi`nin bir bölümü Karanfil Sokak’ta yer alan Ek Hizmet Binasında yapabilecek.

Pendik Belediyesi’nin yeni hizmet binası, Esenler Mahallesi’nde yer alıyor. Belediyenin eski binası artık kullanılmadığı için Pendik Belediyesi, yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Pendik Belediyesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Esenler Mahallesi, Bora Sokak, No:6, 34899 Pendik / İstanbul. Telefon numarası: 444 8 180.

Mimar Sinan Caddesi’ndeki Pendik Belediyesi Hizmet Binası durağına 200 metre uzaklıktadır. Duraktan 16KH, 132P, KM2, KM29 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Pendik – Kurtköy minibüsü geçer.

Hukukçular Caddesi’ndeki Fevzi Çakmak Deprem Parkı otobüs durağına 200 metre uzaklıktadır. Duraktan 132V ve 132Y İETT otobüsleri geçer.

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’ndeki Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi otobüs durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan 132P, 133A, KM14, KM23 İETT otobüsleri geçer.

Metro ile gitmek için Pendik’te inip KM23, KM29, 132P İETT otobüsleri ile aktarma yapın. Otobüsler aktarma ücretsiz değildir. Marmaray ile gitmek için Pendik’te inip 132V İETT otobüsüne binin.

Pendik Belediyesi’ne ulaşım

1. Pendik içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Pendik Çarşı: Pendik tren istasyonu önünden geçen 132V / 132P İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz.
  • Kaynarca: Bahattin Veled Caddesi’nden 132V İETT otobüsüne binerek ulaşabilirsiniz.
  • Yeni Mahalle – Kartal Yunus tarafı: D-100’e yakınsanız D-100’den geçen KM25 / 132Y / 16KH İETT otobüsüne binin, sahile yakınsanız sahilden 132P İETT otobüsüne binin.

2. Pendik içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Çamçeşme: 132F İETT otobüsü veya C89 Esenler minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Dolayoba – Aydos: 132V / KM25 İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.
  • Esenyalı: KM11 İETT otobüsü ile Kaynarca’ya gidin ve oradan KM29 / 16KH / 132V İETT otobüsüne aktarma yapın.
  • Şeyhli – Yayalar: 16KH / KM29 / 132P İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.

3. Pendik E-80 altı ve üstü ulaşım

  • Yenişehir: Harmandere, Kurtköy bölgelerinden ulaşım için KM29 / 16KH / 132P İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz.
  • Merkezköy: Ballıca, Emirli, Göçbeyli, Göçbeyli, Kurna ve Kurtdoğmuş gibi köylerden ulaşım için 132D İETT otobüsüne binin ve Gedik Üniversitesi durağında inin.

4. Kartal’dan ulaşım: Merkezden 132P İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. D-100’den KM29 / 16KH / 132Y İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz.

5. Sultanbeyli’den ulaşım: 132V İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden Barkodlu Belge Hizmetleri, e-Bordro Sorgulama, Emlak Vergisi Bildirim Sureti Sorgulama, Barkodlu Belge Doğrulama, Arsa Rayiç Değeri Sorgulama, Askıdaki İmar Planı Sorgulama, Belediye Hizmetleri Sorgulama, Borç Ödeme, Çöp Toplama Bilgisi Sorgulama, Encümen Gündem Sorgulama, Encümen Kararı Sorgulama, Etkinlik Bilgisi Sorgulama, Evrak Takibi, e-Makbuz Sorgulama, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama hizmetleri alınabilir.

Günlük Faaliyet Planı Sorgulama, İhale Sorgulama, İmar Durum Bilgisi Sorgulama, Meclis Gündem Sorgulama, Meclis Kararı Sorgulama, Nikah Salonu Durum Sorgulama, Nöbetçi Eczane Sorgulama, Vefat, Bilgisi Sorgulama, Kişiye Özgü Hizmetler, e-Dilekçe, Talep/Öneri Başvurusu ve Sorgulaması, Beyan Bilgileri Sorgulama, Bilgilendirilme İsteği, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk Bilgileri Sorgulama ve Ödeme, Pendik Belediyesi Borç Bilgileri Sorgulama hizmetleri alınabilir.

Pendik Belediyesi nereye taşındı?

Pendik Belediyesi, 1989 yılından beri kullanılan ana hizmet binasını depreme dayanıksız olması nedeniyle tahliye edildi. Pendik Belediyesi geçici olarak Esenler Mahallesi’nde bulunan kendi mülkiyetindeki bir binada hizmet verecek. Taşınma işlemleri 16 Aralık 2019’da başladı ve 1 hafta sürdü.

Pendik Belediyesinin 1989 yılından beri kullandığı ana hizmet binası, geçici yeni yerine taşınıyor. Hazırlıkları tamamlanan belediye binasının 16 Aralık`tan itibaren yeni yerine taşınma işlemleri kademeli olarak yapılacak. Pendik Belediyesi’nin yeni adresi, Esenler Mahallesi Bora Sokak No:5. Vatandaş işlemlerinin aksamaması için bölüm bölüm yapılacak taşınma işlemleri 23 Aralık’ta tamamlandı.

Mali Hizmetler bünyesinde hizmet veren Tahsilat ve Tahakkuk Vezneleri ile İletişim Merkezi`nin bir bölümü Karanfil Sokak`ta yer alan Ek Hizmet Binasında işlemlerine devam edecek. Meclis toplantıları ise geçici binada yapılacak.