Pendik Belediyesi Aşevi nerede, nasıl gidilir?

Pendik Belediyesi Aşevi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Pendik Belediyesi, kışın en soğuk günlerinin yaşanmaya başladığı bu günlerde evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engelli vatandaşları ziyaret ederek, sıcak yemek, sebze ve meyve ile ekmek ihtiyacını karşılıyor. Pendik Belediyesi’nin aşevi hizmeti sayesinde vatandaşlar sıcak yemekle tanışıyor.

Pendik Belediyesi aşevinde yapılarak evlere götürülmeye devam eden sıcak yemeklerin yanı sıra, meyve ve sebze dolu erzak torbaları ile birlikte ekmek de dağıtılmaya başlıyor. Kar yağışının ve soğukların iyice kendisini hissettirdiği kış günlerinde önceden belirlenen adreslere ziyaretlerini düzenli olarak sürdüren ekipler, ayrıca gelen telefonları da değerlendirerek geç saatlere kadar çalışmalarına devam ediyor. Yetkililer, vatandaşların evden dışarı çıkamayacak durumda olan engelli ve yaşlıları belediyenin 444 81 80 numaralı çağrı merkezine bildirmelerini istedi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla bölgede yaşayan vatandaşların mutluluğunu öncelikli görev edinen Pendik Belediyesi, insan odaklı çalışarak hizmeti vatandaşların ayağına götürüyor. Yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi, ihtiyaçlarının karşılanması ve mutluluğu için çalışan ekipler, faaliyetlerine özellikle kış aylarında artarak devam ediyor. Her gün sıcak yemek, sebze, meyve ve içecek verilen ailelerin diğer talepleri de hassasiyetle yerine getiriliyor.

Ayrıca sokaklarda yaşayan evsizleri de soğuktan korumak amacıyla Pendik merkezdeki otellere yerleştirmek için çalışmalar başladı. Pendik Belediyesi, her yıl sokaklarda kalan onlarca evsizi toplayarak kışın soğuk günlerinde otellerde barındırırken, bir bölümünü de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu konaklama hizmetinden de faydalanmak üzere yönlendiriyor. Sokakta kalan evsizler için 444 25 66 numaralı çağrı merkezi ile iletişime geçilebilir.

Pendik Belediyesi aşevi’ne nasıl gidilir?

Adres: Yayalar, Yayalar Cd. No:113, 34909 Pendik / İstanbul. Telefon numarası: 4448180.

Ankara Caddesi’ndeki “Meslek Lisesi” durağından (16KH, 132, 132A, 132D, 132E, 132H, 132P, 133GP, 133K, 133Ü, E-10, KM14, KM25, KM27, KM29 İETT otobüsü geçer) ulaşabilirsiniz. C88 Pendik – Harmandere minibüsü ile gidebilirsiniz.

Kar ve dondurucu soğuklarla birlikte özellikle yaşlıların, hastaların ve engellilerin durumunu göz önünde bulunduran Pendik Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, evleri ziyaret ederek gıda ve diğer ihtiyaçlarını gideriliyor.