Pendik Millet Bahçesi nerede, nasıl gidilir?

Pendik Millet Bahçesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İstanbul Pendik’te bakanlık tarafından yapılan Millet Bahçesi’nin tamamlanan kısımları hizmete açıldı. Bir süredir devam hummalı çalışma sonucu tamamlanan Millet Bahçesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılıyor. Pendik Millet Bahçesi hafta içi ve hafta sonu her gün 09:30 ila 00:00 saatleri arasında hizmet verecek. Millet bahçesi, içinde barındırdığı amfi tiyatrosu, yapay göletleri, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla Pendik’in en büyük dinlenme, sosyal ve spor alanı olarak dikkat çekiyor.

Amfi tiyatrodan gölete çok sayıda donatıya sahip Millet Bahçesi, 40 futbol sahası büyüklüğünde. Fevzi Çakmak Mahallesi’nde denize hakim manzarasıyla toplam 284 bin metrekare alana sahip olan millet bahçesinin bu ay sonunda tamamlanıyor. Pendik Belediyesi, Millet Bahçesi’ne kolay ulaşım için 3 yeni sokak açıyor. Yeni sokaklar sayesinde sürücüler, Dumlupınar ve Fevzi Çakmak Mahallelerinden Millet Bahçesi’ne doğrudan erişebilecek.

Pendik Millet Bahçesi projesinde piknik alanları, çocuk oyun alanı, bisiklet ve yürüyüş yolları, amfi tiyatro, kent bostan alanı, pazar alanı, koru köşkü, kafeterya ve gençlik merkezi yer alıyor. Dev bahçede 2 suni 2 de doğal olmak üzere 4 gölet bulunuyor. Ayrıca Millet Bahçesi Projesinde gençlerin kitap okuyabileceği, ücretsiz internet hizmetinden faydalanabileceği, derslerini çalışabileceği Millet Kıraathanesi de yer alıyor. Tüm bu donatılarla Millet Bahçesi her yaştan insanın keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceği gözde mekanların başında gelecek. Millet bahçesine yakın zamanda millet kıraathanesi ve gençlik merkezi, koru köşkü ve cami de olacak.

Pendik Millet Bahçesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Pendik Millet Bahçesi, Fevzi Çakmak, D-100 No:1, 34899 Pendik / İstanbul.

Tevfik İleri Caddesi’ndeki “Akdeniz Caddesi” durağı ile ulaşabilirsiniz. Duraktan 16KH, 132F, 132V, 132Y, 133A, 133K, KM2, KM14, KM17, KM23, KM24, KM29 İETT otobüsleri geçer. Ayrıca D-100’de Gebze – Harem minibüsü ile ulaşabilirsiniz.

Metro ile gitmek isterseniz, Tavşantepe metro istasyonunda inip 750 metre yürüyebilir veya KM17, KM24 İETT otobüsleri ile ücretsiz aktarma yapabilirsiniz.

Marmaray ile gitmek isterseniz, Pendik’te inip Gözdağı minibüsü veya 132V İETT otobüsüne binebilir. Kaynarca’da inip 1 kilometre yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Pendik Millet Bahçesi’ne ulaşım

1. Pendik’ten ulaşım: Pendik YHT’den ve Kaynarca’dan 132V İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Pendik’in üst kesimlerinden KM29 ve 16KH İETT otobüsleri ile ulaşabilirsiniz.

2. Tuzla, Maltepe ve Kartal’dan ulaşım: Pendik YHT’de inip Gözdağı minibüsüne binerek ulaşabilirsiniz veya İETT ile gitmek isterseniz 132V İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Metro ile giderseniz Tavşantepe’de inin.

3. Kadıköy’den ulaşım: Metro ile Tavşantepe’de inip 750 metre yürüyebilir veya Km17, KM24 İETT otobüsleri ile ücretsiz aktarma yapabilirsiniz.

4. Sultanbeyli’den ulaşım: 132V, KM29, 16KH İETT otobüsleri ile gidebilirsiniz.