Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi, 2007 yılında kapatıldı. Hastanenin teçhizatları ve kadrosu Tuzla’daki Tuzla Devlet Hastanesi’ne devredildi. 2007 yılından sonra uzun süre kapalı kalan Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin arazisine rezidans, AVM ve lüks otel inşa edileceği iddia edildi.

Diğer yandan, hastane 2019 yılında kısa bir süreliğine yeniden açıldı. Hastanenin istasyon poliklinikleri, 1 Ağustos 2019’dan itibaren vatandaşlara yeniden hizmet vermeye başladı. Kartal’ın Yukarı Mahallesi’nde yer alan Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi, Dahiliye, Göz, Çocuk, Ortopedi, Üroloji ve Enfeksiyon servisleri olmak üzere 6 serviste hizmet veriyor. Hastanenin Acil Sevis’i ise açılmadı. Hastanede verilen hizmetlerin daha sonra sonlandırıldığı öğrenildi.

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Yukarı Mahallesi, Doğan Sokak, 34860 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 395 54 34.

Üsküdar Caddesi’ndeki Üsküdar Caddesi durağına 100 metre uzaklıktadır. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T, KM30, KM34 İETT otobüsleri ve caddeden Kartal – Kadıköy, Pendik – Kadıköy, Kartal – Esenkent, Kartal – Esentepe – Soğanlık minibüsleri geçer.

Savarona Caddesi’ndeki Hükümet Caddesi durağına 150 metre uzaklıktadır. Duraktan 134YK ev 252 İETT otobüsleri geçer. Marmaray ile gitmek isterseniz Kartal’da inip 1 kilometre yürümelisiniz. Metro ile gitmek isterseniz Esenkent veya Kartal’da inip KM34 İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz.

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: Eski Kartal tren istasyonu önündedir ve Kızılay Bulvarı’na yakındır. Üsküdar Caddesi üzerinde Maltepe istikametinde 1 km yürümelisiniz.
  • Atalar – Orhantepe: Kartal Atalar istasyonundan trene binip Başak istasyonunda inerek gidebilirsiniz. Üsküdar Caddesi’nde Pendik yönüne giden 16 / 16A / 17 / 133N İETT otobüsüne veya Tekel Caddesi üzerinde 134YK İETT otobüsüne binebilirsiniz. Ayrıca Pendik yönüne giden bir minibüse binebilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Atalar için verilen yol tarifine uyabilirsiniz. D-100’e yakınsanız, C-81 Soğanlık minibüsüne veya 134YK İETT otobüsüne Tecerdağı, Köroğlu veya Denizler Caddesi’nde binerek ulaşabilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: KM34 İETT otobüsünü kullanabilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: Daha hızlı gitmek isterseniz 132S İETT otobüsü ile Kartal merkeze inip yukarıda Kartal için verilen tarife göre aktarma yapabilirsiniz veya direkt gitmek için 134YK İETT otobüsünü kullanabilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C-93 Kartal Hürriyet minibüsü veya KM32 İETT otobüsü ile Kartal’a inin ve İstasyon Caddesi’nden Maltepe istikametine 1 km yürüyün veya aktarma yapın.
  • Soğanlık: 134YK İETT otobüsü veya C80 Kartal Uğur Mumcu / C81 Kartal Soğanlık minibüsü ile ulaşabilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: Marmaray ile Başak durağında inerek veya 16A / 17 / 16D İETT otobüsü veya Kadıköy – Pendik minibüsü ile gidebilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Sultanbeyli’den 132Z İETT otobüsü, Sancaktepe’den 131V / 131Y İETT otobüsü, Çekmeköy’den 131Y İETT otobüsü ile Kartal’a inin ve Maltepe istikametinde 1 km yürüyün veya birbaşka araçla aktarma yapın.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Esenkent durağında inip KM30 / KM34 İETT otobüsü ile aktarma yaparak. Ayrıca Marmaray’a binip, Başak durağında inerek ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Başak durağında inin.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, Esenkent metro durağında inip KM30 / KM34 İETT otobüsüne binebilirsiniz.

8. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray’a binip Başak’ta inin veya Kadıköy’e geçerek M4 Kadıköy – Tavşantepe Metrosu ile Esenkent durağında inin ve KM30 / KM34 İETT otobüsüne binin veya Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidin ve oradan Marmaray ile Başak’a gidin. En iyi ulaşım Marmaray ile.