Pendik Erol Kaya Caddesi hakkında bilgiler

Pendik Erol Kaya Caddesi, Pendik ilçesinin en önemli caddelerinden biridir. Aktifliği ile dikkat çeken Erol Kaya Caddesi, Pendik Çarşı’nın en değerli caddelerinden biri olarak bilinir. Adını Pendik’in eski belediye başkanı Erol Kaya’dan alan ve ticaretin yoğun olduğu Erol Kaya Caddesi hakkında bu sayfada bilgi alabilirsiniz.

Erol Kaya Caddesi, Pendik’in Batı Mahallesi’nde bulunur. Cadde üzerinde çok sayıda ticarethane ve önemli kuruluş bulunur. CHP’nin Pendik İlçe Başkanlığı, belediyenin Kemal Tahir Kütüphanesi, Türk Metal şubesi, 15 Temmuz Şehitler Cami de bu caddede hizmet vermektedir.

Cadde üzerinde bulunan otobüs durakları: Pendik Anadolu Lisesi, Erol Kaya Caddesi. Caddeden geçen otobüsler ise 16, 16A, 17, 132A, 132B, 132D, 132E, 132F, 132K, 132P, 133, 133A, 133AK, 133GP, 133K, 133KT, 133Ş, 133T.

erol-kaya-caddesi-harita

Erol Kaya Caddesi

Erol Kaya Caddesi’nin Pendik Çarşı’daki trafiğe kapalı 200 metrelik bölümü, İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKM) kararıyla trafiğe açıldı. Erol Kaya Caddesi’nin Pendik Çarşı’daki trafiğe kapalı 200 metrelik bölümü, İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKM) kararıyla trafiğe açıldı. Bu kapsamda İBB ekipleri Tuzla istikametinde tek şeritli hizmet verecek caddede alt ve üstyapı çalışmalarına tamamlandı.

Ekipler tarafından esnafın mağdur olmaması ve yaya trafiğinin de olumsuz etkilenmemesi amacıyla maksimum kullanım alanlı kaldırım düzenlemesi de yapıldı. İki ayda tamamlanan çalışma sonunda trafik sorunu oluşmadan çalışma tamamlandı.

Pendik Erol Kaya Caddesi mağazalar

Class Petrol, Yunus Emre Kültür Merkezi, Cami, Halı saha, Dr. Kemal Demir Türk Kızılayı Gençlik Kampı, Furkan Yazoğlu Hair Design Studio, Brothers Kafe, Salsa Hair Studio, Veteriner, Migros, BİM, Erdem Otomotiv, DYR Motors, Kaya Group, Tarım Kooperatif, A101, Türk Metal Sendikası, Beyond, Civanbey Baklava, Persan, ŞOK, Kitap Kafe, Irmak Optik, Solak Gayrimenkul, Kuaför Talat, Palmiye Çiçekçilik, Pusula Sürücü Kursu, ETS Tur bulunur.

Daha Fazla Yer Listesi