Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne nasıl gidilir?

Kartal Karlıktepe Mahallesi’nde yer alan Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 2014’te hizmete girdi. Esentepe Mahallesi Yaşar Doğu Caddesi’ndeki Kartal Cemevi’nin Karlıktepe Mahallesi Gürsel Caddesi’ne bakan arka tarafından girişi olan merkez, Cemevi’nin üst katlarında hizmet veriyor.

Kartal Karlıktepe’de hizmete giren 1035 m2 alana sahip Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 6-12 yaş arası ilköğretim okulu öğrencilerinin ve engelli vatandaşların ağız ve diş sağlıklarının takip edilebilmesinin yanı sıra tüm tedavilerinin yapılabildiği, uzman diş hekimleri ve donanımlı sağlık personelinin görev yaptığı 6 tedavi üniteli bir merkez konumunda. Merkezde ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak uluslararası standartlara uygun hijyen şartlarında ağız, diş ve çene cerrahisi ile ilgili çeşitli ameliyatların yapılabileceği bir ameliyathane, bilgi işlem odası ve her türlü eğitimlerin ve toplantıların yapılabileceği bir konferans salonu da bulunuyor. Röntgen ve sterilizasyon odasının yanı sıra çocuklar için oyun alanlarının da yer aldığı merkezde engelli vatandaşların kullanmaları için wc’ler bulunmakta.

Ulaşım Araçları

 1. Metrobüs
 2. Metro
 3. Marmaray
 4. Otobüs
 5. Minibüs

Kartal Cemevi’ndeki Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Kartal’da ikamet eden 4-14 yaş aralığındaki çocuklara ve genel anestezi altında Türkiye’deki tüm engelli vatandaşlara ağız ve diş sağlığı verilmeye devam ediliyor. Merkez, bu özelliği ile İstanbul’da tek olma vasfını da sürdürüyor. Merkezde, dolgu, çekim, amputasyon, kanal tedavisi, diş taşı temizliği gibi tedaviler gerçekleştiriliyor. Merkezde ayrıca koruyucu işlemler olarak oral hijyen motivasyonu, fissür sealant, flour uygulamaları yapılıyor. 4-12 yaş arası çocukların ücretsiz faydalandığı merkezde karışık dişlenme dönemindeki 6-12 yaş arasındaki çocukların da takibi yapılarak dişlerin sağlıklı dizilip dizilemeyeceği konusunda bilgilendirme yapılıyor ve hekimler oral hijyenin yanı sıra diğer konularda da hem çocuklara hem de ailelerine detaylı bilgi veriyor.

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin tam adresi, Karlıktepe Mahallesi, Gürsel Caddesi, 34870 Kartal/İstanbul, telefon numarası (0216) 280 66 77 ve çalışma saatleri hafta içi 09:00-16:00 arasıdır.

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne metrobüs ile gitmek için takip edilmesi gereken yol

Avrupa yakasından ulaşmak için kullanabileceğiniz güzergah aşağıdadır.

 1. Size en yakın metrobüs durağından metrobüse binin.
 2. Metrobüsten Uzunçayır durağında inin.
 3. Bağlantı yolunu takip ederek Ünalan metro durağına geçin.
 4. Tavşantepe yönüne giden metroya binin.
 5. Metrodan Soğanlık durağında inin.
 6. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek, oto sanayi (güney) çıkışından çıkın.
 7. Java minibüsüne binip Kartal Cemevi önünde inin ya da 1.5 km’lik yolu yaklaşık 20 dakikada yürüyün.

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne metro ile gitmek için takip edilmesi gereken yol

Metro ile ulaşmak için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz. Metroya bir şekilde bindikten sonra aşağıdaki güzergahı takip edebilirsiniz:

 1. Size en yakın metro durağından metroya binin.
 2. Metrodan Soğanlık durağında inin.
 3. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek, oto sanayi (güney) çıkışından çıkın.
 4. Java minibüsüne binip Kartal Cemevi önünde inin ya da 1.5 km’lik yolu yaklaşık 20 dakikada yürüyün.

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne Marmaray ile gitmek için takip edilmesi gereken yol

 1. Size en yakın Marmaray durağından trene binin.
 2. Trenden Kartal durağında inin.
 3. Java minibüsüne binip Kartal Cemevi önünde inin ya da 16B İETT otobüsüne binin ve Esentepe Durağında inip Şht. Dursun Kaya Sokak ve Blok Evler Sokak üzerinden 570 m’lik yolu yaklaşık 7 dakikada yürüyün.

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne otobüsle ile gitmek için takip edilmesi gereken yol

 1. Kartal’da Egemenlik Caddesi, Üsküdar Caddesi ya da Kızılay Bulvarı’nda 16B İETT otobüsüne binin. Otobüsten Esentepe Durağında inip Şht. Dursun Kaya Sokak ve Blok Evler Sokak üzerinden 570 m’lik yolu yaklaşık 7 dakikada yürüyün. Uygun otobüsleri bulmak için tıklayın
 2. Kartal’da Namık Kemal Caddesi ya da Fahri Korutürk Caddesi’nde 16Y veya KM33 İETT otobüsüne binin. Otobüsten Şehit Muammer Çelik Durağında inip 150 m’lik yolu yaklaşık 3 dakikada yürüyün. Uygun otobüsleri bulmak için tıklayın

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne giden minibüs hatları