İstanbul’da mobil uygulamadan bisiklet kiralama dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) şehir genelinde sunduğu İSBİKE bisikletleri artık cep telefonlarına indirilebilen bir mobil uygulama ile kiralanabilecek. İBB iştiraki İSPARK, bisiklet severler için İSBİKE mobil uygulamayı yeniledi. Vatandaşlar, yenilenen yüzü ve kolay kullanımıyla mobil mağazalardan indirebilecekleri uygulamayla bisiklet kiralayabilecekler.

Uygulama ile vatandaşlar kendilerine en yakın İSBİKE istasyonunu da navigasyon vasıtasıyla görebilecek. Özellikler sayesinde kiralanan bisikletle ne kadar yol gidildiği ve sağlık aktiviteleri görülebilecek. İSBİKE ile ilgili çalışmalarla ilgili konuşan İSPARK Genel Müdürü Murat Çakır, “Vatandaşlarımızın hem ulaşım hem de sağlık amacıyla daha rahat bisiklet kullanabilmeleri için mobil uygulamamızı yeniledik. Akıllı bisikletlere daha rahat ulaşabilecekler. Bisiklet sayımızı da kısa zamanda artıracağız” dedi.

İSBİKE’nin farklı kullanım seçenekleriyle yenilenen cep uygulaması, mobil mağazalardan ücretsiz olarak indirilebiliyor. İSPARK’ın Anadolu ve Avrupa yakasında bulanan toplan 144 istasyonundan İSBİKE mobil uygulamasıyla bisikletlerini kiralayabilen vatandaşlar; Florya’dan Yeşilköy’e, Karaköy’den Sarıyer’e, Bostancı’dan Kartal’a bisikletle ulaşabiliyor.