İSBİKE bisiklet nasıl kiralanır ve kiralama ücretleri

- Yorumlar

Kartal-Kadıköy arasında pilot olarak faaliyete geçirilen İSBİKE bisiklet kiralama sistemine halkın ilgisi her geçen gün artıyor. İSBİKE kiralama fiyatları da her keseye uygun seçeneklere sahip.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSBİKE çalışmasıyla hayata geçirilen Akıllı Bisiklet projesi halk tarafından benimsenmiş durumda. Bir saatlik kiralama bedeli 2019 fiyatlarına göre 3 TL olan bisikletler Kartal-Kadıköy güzergahı üzerindeki İSPARK otopark alanlarından kredi kartı ile kiralanabiliyor. Ancak dileyenler daha avantajlı fiyatlarla abonelik alabiliyor.

İSBİKE bisiklet nasıl kiralanır?

Bisikletlerden yararlanmak için ayrıca Abonelik Sistemine dahil olmak. Güzergahta yer alan İSPARK merkezlerinden sözleşme imzalayarak abone olabilirsiniz. Abonelik kartı da bir nevi kredi kartı gibi oluyor ve içine belli miktar para yükletiyorsunuz.

Bu kartla bisikletleri temin ediyorsunuz. Ayrıca abone olmadan yapılan kredi kartı ile saatlik kiralamada, ilk bedel olarak 50 TL provizyon ücreti alınıyor ve her kiralamada saatlik 3 TL ücret bu miktardan kesiliyor. Aşağıda 2019 yılı İSBİKE bisiklet fiyat tarifesini görebilirsiniz.

İSBİKE bisiklet fiyat tarifesi

Bisikletler İSPARK yetkilileri tarafından GPS üzerinden takip ediliyor. Böylece bisiklet noktalarında bisiklet azalında ring aracıyle yeni bisikletler temin ediliyor.

İSPARK yetkililerinin konu ile ilgili söylediklerine göre 13 günde 500 İstanbul’luya ulaşan Akıllı Bisiklet projesinde 1500 bisiklet toplam 2 bin 100 saat yol yaptı.

x