Cevizli’de lüks rezidansta bavul içinde kadın cesedi

İstanbul Maltepe’de lüks bir rezidansta bavul içinde kadın cesedi bulundu.

Olay, Maltepe Cevizli Mahallesi’nde 30 Ağustos Caddesi’ndeki lüks bir rezidansta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 30 yaşındaki Didem Mengü isimli kadın sevgilisi tarafından öldürüldükten sonra cesedi bavula kondu. Cesedin bulunduğu bavulu birkaç gün rezidansta saklayan katil zanlısı, bu sabah polise teslim oldu.

Cinayeti işleyen kişinin Abdulselam G. isimli 29 yaşında, evli ve 2 çocuk babası bir müteahhit olduğu söyleniyor.

Maltepe’de rezidanstaki kadın cinayetinde karar

Güncelleme: 10 Ocak 2021

Maltepe’nin Cevizli Mahallesi’nde Didem Mengü isimli kadının aynı zamanda bir müteahhit olan Abdulselam Günay tarafından lüks rezidansta öldürülerek bavula konulması cinayetinde karar çıktı.

9 Aralık 2019’da işlenen cinayetin 1. yılında, 17 Aralık 2020’de savcı mütalaasını sundu ve sanık hakkında müebbet hapis cezası talep etti. Mahkemenin 8 Ocak Cuma günü görülen son duruşmasında, sanık Günay hakkında müebbet hapis cezasına karar verildi. Cinayet sanığı 29 yaşında, evli ve 2 çocuk babası bir müteahhit olan Abdulselam Günay hakkında müebbet hapis cezası verildi.

bavul-rezidans-cinayeti-karar

Vahşice işlenen cinayete müebbet

Anadolu Adliyesi’nde 16 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Abdulselam Günay SEGBİS ile uzaktan bağlandı. Savcının hazırladığı iddianameye göre, vahşi cinayete kurban giden Didem Mengü’nün Abdulselam Günay ile olay günü Maltepe’deki evde buluştukları ve ikili arasında çıkan tartışmada sanık Günay’ın parke taşı ile genç kadını öldürdüğü detaylı şekilde anlatıldı. Mengü ile Günay’ın zaman zaman beraber oldukları, ancak sık sık tartıştıkları detayı da iddianamede yer buldu. İddianameye göre sanık Günay, maktul Mengü’nün cesedini bir bavula koyarak muhafaza altına almış. Ayrıca talihsiz kadının cep telefonunu Kartal’daki bir çöp kutusuna atmış. Olayın gelişimini takip eden süreçte tutuklu sanığın karakola giderek teslim olduğu anlatılıyor. Savcı, mütalaasında sanık Günay hakkında kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası istedi.

Duruşmaya uzaktan bağlanan sanık Günay’ın iyi giyimli olduğu ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Duruşma sonunda mahkeme tutuklu sanık Abdulselam Günay’ın ‘Kasten öldürmek’ suçundan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.