Apple Kestirmeler uygulamasına yeni kestirmeler

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS için yeni versiyonun yayınlanmasıyla Apple Kestirmeler uygulaması için yeni kestirmeler geldi. Kestirmeler uygulamasına artık daha fazla kısayol atamak mümkün. iOS’a kısayollar ile yepyeni özellikler kavuşturan Workflow uygulaması kısa bir süre önce Apple tarafından satın alınıp ismi Kestirmeler olarak değiştirilmişti. Kestirmeler uygulamasının geliştirilmesine devam ediliyor. Sizin için en popüler kestirmeleri bu sayfada sıraladık. Onları görmek için okumaya devam edin.

Apple’ın Kestirmeler uygulamasını hiç kullanmadıysanız veya görmezden geldiyseniz, bu uygulamanın tüm ayrıntılarını öğrenmeye değerdir. iPhone’unuzu yeni şekillerde güçlendirebilir. iPhone’unuza önceden yüklenmiş Kısayollar uygulamasını görmezden gelmek kolaydır, çünkü ilk bakışta ne işe yaradığı o kadar net değildir. Veya belki de çok şey yapıyor gibi görünmesi bunaltıcı gelebilir. Her iki durumda da, iOS 14’ün piyasaya sürülmesiyle, Kısayollar uygulaması, özel uygulama simgeleri oluşturma yeteneği sayesinde nihayet ana akım haline geldi. Uygulama ile ana ekranınıza widget ekleme seçeneğini içeren özelleştirme seçenekleri sonsuzdur. Kestirmeler uygulaması ile yüzlerce işlemi eliniz değmeden iPhone’unuza yaptırabilirsiniz. Örneğin, “Hey Siri geçen hafta çekilen tüm fotoğrafları kare şeklinde yap” dediğinizde uygulama açılıyor ve otomatik olarak fotoğraflar kare şeklinde kırpılıyor.

Kestirmeler uygulamasına gelen güncellemeler ile, “Şu Anki Hava Durumunu Al ve Hava Durumu Tahminini Al” adlı yeni işlemler ile en son hava durumunu kestirmelerde kullanabilirsiniz, yeni eklenen “Alarm Yarat”, “Alarmı Aç/Kapat” ve “Sayacı Başlat” işlemleri ile alarmları ve sayaçları ayarlayın, “Ölçüm” ve “Ölçümü Dönüştür” işlemleri ile çeşitli birimleri birbirine dönüştürün, “Son İçe Aktarmayı Al” işlemini kullanarak Fotoğraflar uygulamasındaki en son içe aktarılan fotoğrafları alın, bir kestirmeyi Siri’yi kullanarak HomePod’dan çalıştırırken ortamlar artık AirPlay’i kullanarak HomePod’dan otomatik olarak çalınır.

Siri Kestirmeleri, uygulamalarınızdaki bir çok şeyin bir dokunmayla veya Siri’ye sorularak yapılması için hızlı bir yol sunar. Kestirmeler uygulaması, favori uygulamalarınızla kullanabileceğiniz birden fazla adım içeren özel kestirmeler oluşturmanıza olanak sağlar. Galeri’deki yüzlerce örnek arasından seçim yapın. Alternatif olarak, tamamen kendinize ait kestirmeler oluşturmak için işlemleri sürükleyip bırakın. Kestirmeler uygulamasını Apple Store’dan indirebilir ve güncelleyebilirsiniz.

iPhone için yeni kestirmeler

Su Çıkarma 💧

Bu Kısayol, iPhone hoparlörlerinizdeki suyu dışarı atar. Apple Watch serisindeki gibi çalışır.

Kısayolu edinin: Su Çıkarma 💧

YouTube Video İndirme (Ses/Video)

Bu, daha önce hiç görmediğiniz bir YouTube video indiricisi. Seçiminize göre ses veya video formatında indirilecektir. Ses, bulut depolama alanına otomatik olarak indirilir (Dropbox veya iCloud, uygulamayı ilk başlattığınızda seçersiniz). Video Formatını seçmek size fotoğraf galerisi veya bulut depolama seçeneği sunar.

Çok kolay kullanım, videoyu YouTube’da “paylaştığınızda”, “daha fazla” yı seçip “Kısayollar” da paylaştığınızda, “YouTube Ripper” ı seçin. Kısayolu çalıştırır, istemleri takip edersiniz ve dosya sizin olur. Çok kolay ve hızlı. En iyi yanı, YouTube’dan videoya ve videodan sese geçmek için birden fazla uygulamaya ihtiyacınız olmaması, artık hepsi bir arada çözüme sahip olacaksınız!

Kısayolu edinin: YouTube Ripper (Auidio/Video)

Instagram İndirme

Instagram yayın URL’sini panoya kopyalayın ve bir kısayol çalıştırın. Gönderideki fotoğraflar Film Rulosunda görünecektir.

Kısayolu edinin: Instagram Downloader

Gecikmeli Mesaj Gönderme

Apple iMessage kullanarak geciken mesajlar gönderin (sınırlamalarla)

Kısayolu edinin: Delayed Time iMessage

Sosyal Medya İndirici

Youtube için sosyal medya indiricisi; twitter, instagram gönderileri, videolar vb. tüm sosyal medya bağlantıları için çalışır.

Kısayolu edinin: SMD

Twitter Video İndirici

Twitter videolarını indirmenizi sağlar.

Kısayolu edinin: Twitter Video Downloader

Hızlı Şarj Et

Cihazınızın hızlı şarj olmasına yardımcı olur, mevcut pil seviyesini size bildirir, seçenekler seçilebilir.

Kısayolu edinin: Charge Fast

Resmi yeniden boyutlandırmak

Fotoğrafları orantılı olarak küçültün veya büyütün.

Kısayolu edinin: Resize Image

Resimleri Birleştir

Görüntüleri yatay, dikey veya bir ızgarada birleştirin.

Kısayolu edinin: Combine Images

Ses dönüştürücü

Dosyalar uygulamasından video dosyalarını ses dosyalarına dönüştürün.

Kısayolu edinin: Audio converter

bit.ly – Hızlıca kısa bağlantılar oluşturun

Bu Kısayol, girdi olarak bir URL alır ve Bitly API kullanarak bağlantıyı kısaltır. API’yi kullanmak için Bitly’de ücretsiz bir hesaba sahip olmanız gerekir. API kimlik bilgilerinizi alma adımları Kısayolda yer almaktadır. Kısayolu çalıştırmak size talimatları gösterir ve Bitly web sitesini ziyaret etmek isteyip istemediğinizi sorar.

Kısayolu edinin: bit.ly — Quickly create short links