Kartal’da 2019 yılında işlenen cinayetler kan dondurdu!

2019 yılı da Kartal’da dehşet dolu ve kanlı geçti. Cinnet geçirenlerden trafik canavarlarına, insanların yaşamını karartan yüzlerce kriminal olay yaşandı. Kartal, 2019’da da vahşetin merkezi oldu. Kurşunlar havada uçuştu, katiller etrafta cirit attı. İşte 2019 yılı içinde Kartal’da işlenen cinayetlerden en öne çıkanları…

Kopuk bacaklı kadın cinayeti – 1 Ağustos

Kartal Esentepe Mahallesi’ndeki 39 katlı lüks rezidansın 4. katından binanın trafo ve tesisatlarının yer aldığı boşluğa atılan İran uyruklu 63 yaşındaki Fardıs Golrokh’un cesedi dehşet saçtı. Sabahın erken saatlerinde trafonun etrafında parçalanmış kadın cesedi gören vatandaşlar şok oldu.

Oğlunu kreşe bırakan kadını evinde canlı canlı yaktılar – 20 Mayıs

3 yıl önce eşini kaybeden Kartallı Feride, çocuğuna tek başına hem analık hem de babalık ediyordu. Talihsiz kadın, 4.5 yaşındaki oğlunu kreşe bırakıp Petroliş Mahallesi Kamelya Sokak’ta yaşadığı apartmanın giriş katındaki daireye geldi. Gözü dönmüş caniler 10 bin TL için talihsiz kadını canlı canlı yaktılar. Cani katil Muharrem K.’nın cinayet günü, Feride Genç ile tartıştığı, evdeki tüm paraları ve ziynet eşyalarını alıp talihsiz kadını öldürdüğü ve evi yaktığı ortaya çıktı.

Atalar’da sokakta kanlı infaz – 18 Mayıs

Atalar mahallesi Çanakkale caddesinde Hamza Sevinçer isimli talihsiz adam sokakta yürüdüğü sırada beyaz renkli bir araçtan inen silahlı saldırgan tarafından infaz edildi. 2 kurşun isabet eden Sevinçer 50 metre yürüdükten sonra yere yığıldı ve bir daha kalkamadı. Yaralı Hamza Sevinçer hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Sahilde kayalıklarda ölü bulundu – 26 Mart

Vatandaşlar tarafından kayalıklarda ölü bulunan Tolga Aksünger’in Balıkesir’den İstanbul’a geldiği ve Kartal’da buluştuğu arkadaşı ile arasında çıkan tartışma sonucu arkadaşı tarafından tabanca ile öldürüldüğü ortaya çıktı. Soruşturma sonunda cinayetin çocukluk arkadaşı tarafından işlendiği ortaya çıktı.

Ünlü iş adamının oğlunun arabasını çalan kişi, koruması tarafından infaz edildi – 17 Ocak

İstanbul Kartal’da ünlü iş adamı Bedrettin Dalan’ın oğlu Barış Dalan’a ait lüks cipi çaldığı iddiasıyla Cemil Özel isimli kişi, iş adamının koruması olduğu belirtilen kişi tarafından silahla başından vurularak öldürüldü.

Kartal’da domuz bağı gibi cinayet dehşeti – 15 Nisan

İstanbul Kartal’da dehşet dolu bir cinayet olayı yaşandı. Bir kişi inşaatta elleri ve ayakları arkadan bağlanmış şekilde ölü olarak bulundu. Failin bulunma şekli akılları yıllar önce Kartal Dragos’taki domuz bağı cinayetlerini hatırlattı. Olay Kartal’ın Karlıktepe Mahallesi Cengiz Topel Caddesi’ndeki bir inşaatta meydana geldi. Sabah vakti inşaata çalışmaya gelen işçiler bir erkek cesedi buldu.

Kartal’da lüks otelde cinayet – 28 Ağustos

Kartal Orhantepe Mahallesi sınırlarındaki 30 Ağustos Caddesi üzerinde bulunan lüks otelde cinayet işlendi. Edinilen bilgiye göre, otelde kalan bir şahıs, odasındayken silahlı saldırıda öldürüldü.

Aydos ormanında bıçaklanarak öldürülmüş kadın cesedi – 17 Temmuz

Aydos ormanında mantar toplayan bir vatandaş, bıçaklanarak öldürülen 42 yaşındaki Seher O. adlı kadının cesdini buldu.

Boğazı kesilerek Aydos ormanına atıldı – 16 Ağustos

Kaybolan ve yakınlarının her yerde aradığı 21 yaşındaki Abdulkadir Elgeni isimli gencin cesedi Aydos Ormanı’nda boğazı kesilmiş ve yakılmış olarak bulundu. Aynı zamanda işitme engelli olduğu öğrenilen talihsiz gencin cansız bedeni, polisin başlattığı arama çalışmalarıyla Aydos Ormanı’nda bulundu. Gencin ailesi birkaç gün önce polise kayıp başvurusu yapmıştı.

Kartal’da öğretmenlik yapan İlkay Sivaslı katledildi – 30 Nisan

İstanbul Kartal’da Kartal Atatürk İlkokulunda öğretmenlik yapan 41 yaşındaki İlkay Sivaslı, eski sevgilisi olduğu iddia edilen Tanju D. tarafından Pendik’te kaldığı evde vurularak öldürüldü.

Cevizli’de lüks rezidansta bavul içinde kadın cesedi – 12 Aralık

Cevizli’de lüks rezidansta bir müteahit tarafından öldürülen kadının cesedi bavul içinde bulundu. Olay, 30 Ağustos Caddesi’ndeki lüks bir rezidansta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 30 yaşındaki Didem Mengü isimli kadın sevgilisi tarafından öldürüldükten sonra cesedi bavula kondu. Cesedin bulunduğu bavulu birkaç gün rezidansta saklayan katil zanlısı, polise teslim oldu.