Google izleme listesine film ve dizi ekleme

Belki de ömür boyu izleseniz bitiremeyeceğiniz kadar fazla film ve dizi çekildi. Her gün yeni bir dizi ya da film ilginizi çekiyor, ancak ismini kısa sürede unutuyorsunuz. Artık Google izleme listesi ile bu dizi ve filmleri not edebilirsiniz. Kaçırdığınız tüm filmleri ve TV dizilerini daha sonra izlemek için takip etmenin kolay bir yolu vardır. Google Arama, Netflix, Amazon Prime ve BluTV dahil olmak üzere çok çeşitli video akışı hizmetlerinde en yeni film ve TV dizilerine göz atmanıza olanak tanıyan bir “ne izlemeli” özelliğini kısa süre önce kullanıma sundu.

Artık hepimiz evde televizyon programlarını ve filmleri izlemek için biraz daha fazla zaman harcadığımıza göre, sağlam bir “izleme listesi” oluşturmak, her zamankinden daha önemli. Google Arama’daki yeni bir özellik, süreci kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Abone olduğunuz video akış hizmetlerini seçtikten sonra, en yeni ve en popüler başlıkları arasında gezinebilir, fragmanları izleyebilir ve en iyisi, herhangi bir tarayıcıdan erişebileceğiniz bir izleme listesine filmler ve diziler ekleyebilirsiniz.

Google İzleme Listesi nasıl kullanılır?

Başlamak kolaydır. iOS veya Android cihazınızda veya bilgisayarınızda Google hesabınıza giriş yapın, ardından “ne izlemeli” konusunda bir Google araması yapın. Bunu yaptığınızda, “Yeni filmler ve diziler” gibi bir düzineden fazla önerilen film ve TV dizisi satırı alırsınız. Hatta bir Android TV cihazınız varsa İzleme Listesi daha da güçlü hale gelir. İzleme Listenize eklediğiniz öğeler, Ana ekranda otomatik olarak görünecektir. Telefonunuzda veya bilgisayarınızda göz atarken içerik eklerseniz, TV’nizde de görünür.

İzleme Listesi özelliği Google Arama aracılığıyla kullanılabildiğinden, onu bir iPhone, iPad, Android cihaz veya herhangi bir web tarayıcısında kullanabilirsiniz. Başlamak için Google’da bir film veya TV dizisi araması yapmanız yeterlidir. Ardından aşağı kaydırın ve bir bilgi kartı göreceksiniz. Bu başlığı İzleme listenize eklemek için kartın altına doğru “İzleme Listesi” ne dokunmanız yeterlidir. Filmi veya diziyi daha önce izlediyseniz “İzlediniz mi?” seçeneğine de dokunabilirsiniz, daha sonra Google önerilerde bulunurken bunu dikkate alır.

izleme listesi

Google İzleme Listesi nerede?

Doğrudan o akış hizmetine gitmek istiyorsanız en soldaki “Şimdi İzle”ye veya bu içeriği görüntülemenin daha fazla yolu için “Tüm İzleme Seçenekleri”nin yanındaki oka dokunun. Şimdi, İzleme Listenizi istediğiniz zaman görmek için Google Arama kutusuna “İzleme Listem” yazmanız yeterlidir.

ne izlemeli

Belirtildiği gibi, iPhone, iPad ve Android için Google TV uygulamasında da mevcuttur. İzleme Listesi süper güçlü bir özellik değildir, ancak en sevdiğiniz filmleri ve şovları ve bunları nerede izleyebileceğinizin kaydını tutmanın kullanışlı bir yoludur.