Efendi Argunşah kimdir?

Efendi Argunşah, CHP Kartal eski ilçe başkanıdır. 2022 yılında göreve geldi ve 2 yıl boyunca CHP Kartal ilçe başkanı olarak hizmet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartal İlçe Başkanlığı 37. Olağan Kongresi seçimleri Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 12 Ocak 2020 saat 10:00’da başlayan kongrede geç saatlere kadar sürdü ve CHP Kartal İlçe Örgütü yeni başkanını seçti.

Mevcut başkan Muammer Çelebi’nin yeniden aday olmadığı kongrede Özkan Özdemir ile Efendi Argunşah yarıştı. Seçimi kazanan Efendi Argunşah 245 oy alarak CHP Kartal İlçe Başkanı seçildi. Özkan Özdemir ise 153 oy alabildi.

Büyük heyecan yaşanan kongrede Özkan Özdemir’ın listelerinin 3 kere değişikliğe uğraması tepki çekti. En son listeye Altınok Öz’ü ekleyen Özkan Özdemir, Efendi Argunşah’a karşı 92 oy farkla kaybetti.

Efendi Argunşah kimdir?

Efendi Argunşah aslen Elazığlı. 1987 yılında siyasete girdi. 6 yaşından beri Kartal’da yaşıyor. Kartal Belediyesi eski temizlik işleri müdürü olarak görev yaptı. Efendi Argunşah’ın seçime girdiği delege listesi şöyle:

efendi-argunsah-delege-listesi