Kartal Yakacık Aydos’ta kar yağışı başladı

İstanbul Kartal’da Yakacık’ta hava durumu ile ilgili en güncel bilgilere göre, akşam saatlerinde etkili olan soğuk hava ve kar yağışı, yüksek kesimlerde etkisini gösteriyor. Kartal Aydos tepesi ve yakın yerlerde hafif kar yağışı ve sulu kar başladı. Anadolu Yakası’nın yüksek kesimlerine ulaşan kar yağışı Aydos’ta etkili olmaya başladı.

İstanbul’da bu sabah etkili olan soğuk hava dalgası, Kartal Aydos Dağında akşam saatlerinde kar yağışı ve tipi. İstanbul genelindeki soğuk ve yağışlı havalar gece saatlerine doğru Aydos’ta kar yağışına döndü. Aydos’ta etkili olan kar yağışı, özellikle orman içi yollarda trafiği olumsuz etkilese de çok önemli bir aksamaya neden olmadı.

İstanbul’un en yüksek yeri olan Aydos tepesinde kar yağışı akşam saatlerinde hafif de olsa etkili oldu. Yağışın devam etmesi durumunda, sabaha doğru dağlık bölge beyaza bürünebilir. Böyle bir durumda, harika manzaralar oluşabilir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre İstanbul’da kar yağışının cuma günü etkisini arttıracağı belirtiliyor. Devam eden günlerde kar yağışı daha az etkili olacak ve etkisini kaybedecek. Soğuk havaların ve kar yağışının gelecek haftanın sonunda etkisini kaybederek yerini daha ılık bir yağmura bırakacağı belirtiliyor.