Veysel Can kimdir? Trafik kazasında ölümü

CHP’nin geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 37. Olağan Kongresi için CHP Kartal İlçe Başkanlığına aday olan, ancak daha sonra adaylıktan geri çekilen Veysel Can’ın ani ölüm haberi sevenlerini sarstı.

KKTC Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, Girne’de Ecevit Caddesi’nde karşıdan karşıya geçerken Veysel Can’a otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle yerde sürüklenen Can, hayatını kaybetti. Can’a çarpan araç sürücüsü ise gözaltına alındı. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Veysel Can’ın cenazesi

Veysel Can’ın 21 Ocak akşam saatlerinde Kıbrıs’tan uçakla getirilen cenazesi, 22 Ocak Çarşamba günü saat 14:00’da Kartal Cemevi’nden kılınan cenaze namazının ardından Aydıntepe Mezarlığı’nda defnedildi.

Cenaze törenine protokol üyeler, sevenleri, yakınları ve çok sayıda Kartallı katıldı.

veysel-can-cenaze

Veysel Can kimdir?

51 yaşındaki iş adamı Veysel Can, memleketi Erzincan ili Üzümlü ilçesi Bulanık köyü. 16 yaşında İstanbul’a taşınan Veysel Can, nalbur dükkanında çalışmaya başlamış ve daha sonra nalbur bayisi olmayı başarmıştı. İnşaat işleriyle ilgilenen Can, kısa sürede Kartal’da önemli bir tanınırlığa ulaştı. CHP’de arka planda uzun yıllar çalışmalara destek veren Veysel Can, geçtiğimiz hafta yapılan CHP Kartal İlçe Kongresi için adaylığını açıklamış, ancak daha sonra adaylıktan çekilmişti.

Veysel Can aşırı hız ve dikkatsizlik kurbanı

Kartal’ın sevilen iş adamlarından ve eski Kartalspor yönetim kurulu üyesi Veysel Can’ın KKTC’de geçirdiği trafik kazasında ölümüne ilişkin soruşturma devam ediyor. Kartal 24, kazayla ilgili detayları ve soruşturmanın son durumunu KKTC Polis Genel Müdürlüğü’ne sordu.

Polisten alınan bilgilere göre, Veysel Can’ın ölümüne sebep olan sürücü Mahir Salman Söker’in kaza sırasında otomobilini aşırı süratli ve dikkatsiz kullandığı tespit edildi. KKTC Polis Genel Müdürlüğü’nden Kartal 24’e yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

20.01.2020 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Girne’de Ecevit caddesi üzerinde güney istikametine doğru seyereden Mahir Salman SÖKER (E-43) yönetimindeki RF 453 plakalı salon araç sürücüsünün aşırı sürat ve dikkatsizliği sonucu o esnada yolun batı kısmından doğu kısmına yaya olarak geçmeye çalışan adada turist Büyük Anadolu Hotelde kalan Veysel CAN (E-51)’a aracının ön kısmı ile çarpmıştır. Kaza sonucu ağır bir şekilde yaralanan yaya Veysel CAN almış olduğu yaralara dayanamayarak kaza mahallinde vefat etmiştir. Kaza sonrası RF 453 plakalı araç sürücüsü Mahir Salman SÖKER tutuklanmıştır. Olayla ilgili polis soruşturması devam etmektedir.