İYİ Parti Kartal Eski Başkanı Fuat Onbaşılı, Kartal adayı oldu

İYİ Partili eski Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı, Kartal adayı oldu. Kartal’dan aday olan Fuat Onbaşılı, 2022 yılına kadar Kartal’da İYİ Parti İlçe Başkanı olarak görev yapıyordu.

İYİ Partililerin Kartal’da çok sevdiği bir isim olan Fuat Onbaşılı, Kartal’dan aday oldu. Kartal’da Fuat Onbaşılı rüzgarı esiyor. Eski İYİ Parti İlçe Başkanı resmen Kartal’a aday oldu.

Adaylığı ile ilgili açıklama yapan Onbaşılı, “Egemenlik kayıtsız, şartsız Kartal’ lıların olsun diye, Kartal, Kartal’ dan yönetilsin diye, Kartal’ın kaderine sadece Kartal halkı karar versin diye çıkmış olduğumuz bu yolda Allah bizi utandırmasın. Kartal Belediye Başkanlığı resmi adaylık başvurumuzu bugün yapmış olduk.” dedi.

Kartal’a İyi Bir Aday: Fuat Onbaşılı

fuat onbasili iyi parti

Akademisyen kimliği ile tanınan Onbaşılı, bir üniversitelerde öğretim görevlisi olarak görev aldı. Onbaşılı, kariyerine özel şirketlerde çalışarak devam etmiştir ve son olarak da siyasette yer edinmeye başlamıştır.

Fuat Onbaşlı, İYİ Parti Kartal eski ilçe başkanıdır. Şubat 2020’de yapılan kongre ile İYİ Parti’nin Kartal ilçe başkanı olarak seçilmiştir, ancak 2022 yılında görevini bırakmıştır.

Fuat Onbaşılı kimdir?

fuat onbasili

Fuat Onbaşılı, Kayseri 1979 doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi, İş Güvenliği Yüksek Lisans Programı mezunudur. Celal Bayar Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Kariyerine özel sektörde devam etmiştir.

Fuat Onbaşılı 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, İyi Parti İstanbul 1. Bölge Bölgesi, 18’nci sıradan milletvekili adayıdır. Seçimde milletvekili olamamıştır ve daha sonra Kartal’da ilçe başkanı olarak görev yapmıştır.

Fuat Obaşılı, 2024 yerel seçimlerinde Kartal’da bağımsız aday olarak seçimlere katılma kararı aldı.