Kartal – Pendik – Tuzla alternatif yol

Kartal, Pendik ve Tuzla arasında alternatif yoldan seyahat etmek isteyenler için sevindirici haber geldi. Alternatif yol üstündeki çalışmalar tamamlandı ve artık alternatif yol sayesinde trafiğe takılmadan gidebilirsiniz.

Kartal’dan Pendik’e ve Pendik’ten Tuzla’ya alternatif yoldan gitmek isterseniz, Spor Caddesi’nden Namık Kemal Caddesi’ne sapın, oradan Ulunay Caddesi üzerinden devam edin ve Aydınlı Yolu Caddesi’ne ulaşın. Burada, Sahil Bulvarı üzerinden Tuzla’ya ulaşabilirsiniz. Aynı güzergahı tersten şekilde Tuzla tarafından da işletebilirsiniz. Bu alternatif yolu Google Haritalar üstünde görmek için yol tarifi bağlantısından bakabilirsiniz.

kartal tuzla alternatif yol

Kartal – Pendik – Tuzla alternatif yol

1 kilometrelik Velibaba etabı tamamlanan “Kemiklidere 10. Yan Kol” çalışmasında Yayalar etabı da tamamlandı. Toplam 9 etaptan oluşan toplam 15 km’lik (Gidiş-geliş) yolu sayesinde Velibaba Mahallesi’nden Ahmet Yesevi Mahallesi’ne kesintisiz ulaşım sağlandı. Proje kapsamından, Pınar Caddesi’nin Yayalar Mahallesi’nde kalan bölümde yol yapım çalışmaları yapıldı.

Kemiklidere 10. Yan Kol projesi 9 etaptan oluşuyor ve şimdiye kadar tamamlanan etaplar sayesinde alternatif yolda büyük ilerleme sağlandı. Özellikle yolun Velibaba ve Ahmet Yesevi Mahallelerindeki bölümleri, trafik için önemli çözümler üretti. 3. etap olan Yayalar Mahallesi Etabının da tamamlanmasıyla 15 km’lik yolun yaklaşık 6 km’lik bölümü de bitmiş oldu.

kemiklidere-yan-kol-1

Diğer mahallelerdeki etaplar da tamamlandığında Velibaba’dan hareket eden bir sürücü, kesintisiz bir şekilde Ahmet Yesevi Mahallesi’ne kadar gidebilecek. “Kemiklidere 10. Yan Kol” kuzeyden güneye sırasıyla Velibaba, Ertuğrulgazi, Yayalar, Sülüntepe, Şeyhli, Güllübağlar, Ramazanoğlu, Sanayi, Kavakpınar, Orhangazi, Fatih ve Ahmet Yesevi Mahallelerini birbirine bağlayacak.

“Kemiklidere 10. Yan Kol” tamamlandığında E-5 gibi kentin ulaşım anlamında omurgası niteliğinde olacak. Sadece 7 kavşağın bulunacağı çift gidiş-geliş trafik düzenine sahip olacak yol sayesinde mahalleler arasındaki trafik yoğunluğu da azalacak. “Kemiklidere 10. Yan Kol” aynı zamanda E5’e alternatif olarak Kartal-Sultanbeyli-Tuzla aksını birbirine bağlayacak.