Kartal’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden İETT otobüsleri

Kartal’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım amaçlı gerçekleştirilen İETT seferlerin listesini ve İETT’nin Sabiha Gökçen Havalimanına giden otobüsleri ile ilgili tüm bilgileri sizin için burada derledik.

İETT’nin Kartal üzerinden Sabiha Gökçen’e giden otobüs seferlerinin listesi; 16S, E-10, E-9 hatlarıdır. Sabiha Gökçen Nizamiye ve Sabiha Gökçen Havalimanı olmak üzere iki İETT durağı ile havalimanına otobüs ulaşımı veriliyor.

Kartal’dan Sabiha Gökçen’e İETT seferleri

1. 16S S. G. Havalimanı – Uzunçayır Metrobüs / Harem Peronlar

Harem peronlarından kalkar. D-100 Karayolu üzerinden Kartal Köprüsü’ne kadar gelir. Buradan Yakacık içinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na gider.

Hattın toplam sefer süresi 94 dakikadır. Tek bilet tarifesi geçerli olan normal statülü bir hattır. Hafta içi ve hafta sonu seferleri vardır.

2. E-10 Sabiha Gökçen Havalimanı / Kurtköy – Kadıköy

Kadıköy’den D-100 üzerinden giderek Pendik Kavşağı’ndan havalimanına gider.

Hattın toplam sefer süresi 82 dakikadır. Çift bilet tarifesi geçerli olan normal statülü bir hattır. Hafta içi ve hafta sonu seferleri vardır.

3. E-9 Sabiha Gökçen H. L. – Bostancı

Kadıköy’den sahil yolu üzerinden giderek Pendik sahilinden D-100’e çıkarak Pendik Kavşağı’ndan havalimanına gider.

Hattın toplam sefer süresi 77 dakikadır. Çift bilet tarifesi geçerli olan ekspress statülü bir hattır. Hafta içi ve hafta sonu seferleri vardır.

Metronun havalimanına uzatılmasının ardından sefer sayısı azaltılmıştır. Yaklaşık olarak 3 saatlik aralıklarla kalkan, günlük toplamda 7 adet seferi bulunur.

Kartal’dan havalimanına ulaşmak için en iyi ulaşım aracı şu anda metrodur.